Listopad 2006

Čert

29. listopadu 2006 v 17:06 | Čert |  Moji křečci
Něco o Čertovi: Čert je celý černý až na bílý proužek pod tlamičkou. Je to křeček zlatý jednobarevný a bydlel v dvoupatrové kleci, ale jenom chvíli potom sem je vyměnila s Hryzalkou, takže Čert bydlel v kleci s jedním patrem.
Životopis: Čertíka mi máma koupila ke konci listopadu 2006, ale dostala jsem ho až na vánoce. Mezi tím ho měla sestra v pokoji. V dobu, kdy jsem psala poprvé tento článek jsem ho ještě neměla. teď je to trošku poupravené a trošičku přepsané.Já jsem samozřejmě za ním mohla, ale né moc často. Když jsem si Čerta koupila měla jsem i Viki a Hryzalku a sestra měla Sama (křeček mojí sestry) a dva pískomily Miu a Jimmiho. Takže měl Čert spoustu "kamarádů". Na to jak Čertík povyrostl se můžete podívat TADY. Čertík umřel 28.2.2007 odpoledne.
Čertvo zdravý a zajímavosti: Čert jednou utekl a nikdo neví jak od té doby se to, ale už nestalo. Čertík upřel kvůli nějaké bouličce co měl na pravém stehně, když umíral všimla jsem si že uš jí nemá, takže mu musela splasknout a zžejmě právě to ho zabilo. Chudáčka.

Hryzalka

27. listopadu 2006 v 17:08 | Hryzalka |  Moji křečci
Něco o Hryzalce: Hryzalky je křeček zlatý saténový.Má chlupy dlou hé asi 1 cm a bydlela v kleci s jedním patrem, později s dvěma patry a těď má mládě, takže jí stačí s jedním patrem. Je velice přátelská.
Životopis: Koupila jsem si ji na jaře 2005. Když jsem si ji koupila čekala už na ní doma Džungarača Viki. V listopadu jsem si koupila dalšího křečka jménem Čert. Koupila jsem ho také, protože jsem chtěla, aby měla Hryzalka mladé. Musela jsem čekat, až budou Čertovy tři měsíce, aby byl dost velký. Mezi tím Vikinka umřela protože už byla stará. Stalo se to 29.12.2006. Když byli Čertovy tři měsíce oběvila se mu na pravém stehně boule. Čertík umřel pár dní nato. Bylo to 28.2.2007. Potom bydlela Hryzalka tři měsíce ve velké kleci sama. 29.5.2007 jsem si koupila dalšího křečka, který se jmenuje Ferda. 20.7.2007 se Hryzalce narodilo jedno mládě. Ferda je samozřejmě tatínek.
Hryzalčino zdravý a zajímavosti: Hryzalka nikdy nebyla nemocná.Já ji každý měsíc pečlivě kontroluji a také to poznám, podle toho že často zívá. Jednou Hryzalka utekla na den a půl.Od té doby ještě utekla asi čtyři krát, protože jsem jí párkrát zapoměla zavřít dveře od klece, protože se Hryzalka nedrží u stěn a nezalézá hned po prvním zašustění, tak ji vždycky ihned najdu.

Viki

26. listopadu 2006 v 16:50 | Hryzalka |  Moji křečci
Něco o Viki: Viki je křečík džungarský a bydlela v akváriu, ale občas bydlela i v kleci, protože se střídala s jinými džungaráky, které jsem měla. Jeden čas jsem měla dokonce jen ji, takže to tam bydlela pořád.
Životopis: Vikinku jsem si koupila roku 2004 na podzim. To jsem ještě neměla s křečky žádné zkušenosti, takže jsem nevěděla jestli je to holka nebo kluk a myslela jsem si že to bude spíš kluk. Když bylo Vikince asi půl roku zjistila jsem že je to holka. Někdy v tu dobu jsem si koupila džungarského křečka jménem Miki a novou klec, aby měl kde bydlet. Každý týden jsem Vikinku a Mikiho střídala- jednou byl v kleci Miki a jednou Viki. Viki Mikiho neměla moc v oblibě. Několikrát jsem se je snažila skamarádit, ale vždy to zkončilo rvačkou. Jednou Miki umřel, protože moc rád "horolezčil", ale nikdy neuměl slézt dolů, tak jednou špatně spadl a umřel. Asi týden na to dostala Viki novou kamarádku Beki. Dala mi ji sestra, protože měla zrovna mladé k odebrání. Kamarádky sice nebyly, ale já jsem měla zase dva křečky. Když byl Beky asi rok tak, nevím proč, umřela. Potom už jsem nechtěla jiného džungaráka, než Viki. Viki tedy bydlela pár měsíců sama v kleci. O prázdninách jsem ji skamarádila se sestřiným křečkem Samem. Vydrželi spolu dva týdny. Po nějaké době jsem si koupila zlatého křečka Hryzalku. Viki musela bydlet v akváriu, protože všechny pokusy ubytovat Hryzalku v akvárku ztroskotaly. Asi po půl roce jsem si koupila ještě Čerta. A samozřejmě jsem musela koupit ještě jednu klec.Vikinka umřela 23.12.2006 večer.
Vikinčino zdraví a zajímavosti: Jednou se Viki na bříšku objevila boulička nikdo nevěděl co to je a pak začala jíst míň a taky byla pořád zalezlá v domečku. S Viki jsme jeli k veterináři a ten nám řekl, že je to výrůstek kůže který u ní vyvolává stáří. Viki už byla prostě stará. Skoro vždycky když Viki utekla tak jsem to zjistila až když jsem ji našla, ona totiž za mnou vždycky přišla.