Srpen 2007

Foto-video pro Čertíka

30. srpna 2007 v 13:56 | Hryzalka |  Nezařazené
Tohle je video pro Čertíka. To snad mluví za vše.


Od Terky

30. srpna 2007 v 12:45 | Hryzalka |  Nezařazené
Tohle je video, které vytvořila Terka a vzkazuje, ať si to dají na blog všichni, kteří mají rádi křečky.

Foto-video pro Viki

30. srpna 2007 v 12:12 | Hryzalka |  Nezařazené
Tohle je video pro Viki, když jem ho dělala, tak jsem u toho brečela. A dál to už komentovat nebudu.


Video-Hryzalka

30. srpna 2007 v 8:57 | Hryzalka |  Videa mých křečků
Na tomhle videu je jenom Hryzalka. Nejdřív je v běhací kouli. Myslim že v ní běhala nejvíc z těch tří rošťáků. Pořád běhala do stínu :o)) Potom pobíhá po koberci a po chviličce jsem ji dala do klece a ona tam běhala dokolečka :o) No, ale pak už byla plná paměťovka na digitálu(Ty videa vždycky hodně zbíraj, takže jakmile je dám do počítače tak je z foťáku vymažu), takže se to viplo, ale snad to takhle stačí myslim že jsem to celkem stihla, je tam všechno co má i Ferda a Lupínek(všichni byli v kouli pak na koberci a nakonec v kleci). Na videu je vidět, že Hryzalka bydlí v dolní části klece, ale hned ten den co jsem to natáčela jsem to změnila, protože Hryzalce vadilo že je Lupínek nad ní.

Video-Ferda

29. srpna 2007 v 9:55 | Hryzalka |  Videa mých křečků
Na tomhle videu je jenom Ferdík. Nejdřív je v běhací kouli. Potom je na koberci a po chviličce jsem ho dala do klece a on tam lezl po žebřících :o) A to je zhruba všechno. Ještě než jesem začala natáčet Ferdu tak jsem natočila Lupínka a on byl taky v té kouli, takže Ferda si to vevnitř půlhodiny očuchával. No, ale to bylo nudný, takže jsem musela počkat, až začne aspoň trochu něco dělat :o)

Video-Lupínek

28. srpna 2007 v 8:36 | Hryzalka |  Videa mých křečků
Na tomhle videu je jenom Lupínek. nejdřív je v běhacím kolečku, ale v něm neumí ještě moc běhat tak jsem ho vyndala a dala na koberec. Když jsem ho chtěla ale vindat tak se začal mýt. No moc to tam není vidět, protože jsem tam zrovna stínila, ale to snad nevadí. Po chviličce jsem ho dala do klece a on zaběhl do ruličky. No potom zase vilezl :o) A to je zhruba všechno. Jenom bych chtěla dodat: Asi jste si všimli že najednou je Lupínek v jiné části klece. To je tím, že když jsem čistila křečky tak jsem je prohodila, ale asi budu muset stejně Hryzalku prohodit s Lupínkem, protože Lupínkovi nejde dát nahoru kolotoč a Hryzalce vadí, že je Lupínek nad ní. :o)))

Návštěvnost za 20.8.2007 - 26.8.2007

27. srpna 2007 v 10:31 | Hryzalka |  Návštěvnost
Dnes mi přišla na e-mail nová návštěvnost tohoto blogu. Potěšilo mě, že v pondělí byla tak vysoká návštěvnost(rekordní). Úterí a středa byli taky perfektní (teda aspoň pro mě), ale začalo se to snižovat, až to skončilo v sobotu na čtyřicítce, ale v neděli se to zase o něco zvedlo. No to nevadí. Co by některé blogy dali za čtyřicet lidí za jeden den, takže nemám důvod se mračit.
Pondeli: 81
Utery: 68
Streda: 61
Ctvrtek: 48
Patek: 47
Sobota: 40
Nedele: 49

Celkem: 394
Taže, jak už jsem se zmiňovala výše, máme tu nový rekord v náštěvnosti za jeden den a to v pondělí (minulý byl 66), ale to není všechno máme dokonce ještě jeden rekord. Rekord v návštěvnosti za týden. Minulý byl 390, ale každý návštěvník se počítá, takže je teď rekord 394. Aktuální fotografii nemám, protože jsem ještě nedala fotky do počítače a abych se přiznala, tak se do toho vůbec nenutím. Snad vám to vinahradní aktuální videa, která se tu objeví během týdne, ale o tom až v dalším odstavci.
(Připomínám, že od září začínám psát podobné připomínky jako samostatný článek každý druhý týden a každý zbylý týden bydu psát co dělali zajímavého moji křečci, takže se to bude střídat. Včera jsem natočila svoje křečky na video(každého zvlášť), takže vám je sem samozřejmě dám, ale ne dnes. Zítra vám sem dám Lupínkovo, v úterý Ferdovo a ve středu Hryzalky video. A opravila jsem tyto články: článek o materiálu do domečku-ZDE, o podestýlce-ZDE a ještě jsem opravila dva článek o napáječce, ale v článku není vidět rozdíl(vypadá to jako by to zůstalo stejné jako když to bylo neopravené) rozíl je vidět jenom, když najedu na měsíc, ale jakmile kliknu na článek už je to zase jako by to bylo staré, takže vám sem dám odkaz na měsíc, ve kterém jsem původně psala tento článek- TADY -je to devátý článek od zhora.)

Video-Lupínek a Hryzalka a Ferda

26. srpna 2007 v 9:38 | Hryzalka |  Videa mých křečků
Takže jsem sem dala další video. Je na něm Hryzalka a Lupínek spolu v kleci a dokonce je na konci i Ferda. Lupínkovi je tam 19 dní. Řekla bych že je to moje zatím asi nejpovedenější video. Tohle video je už docela staré. Myslím že je z 7.8. A na tomhle videu je vidět jak už Hryzalka a Lupínek bydleli v domečku a ne dole v hnízdě. Mám připravená i další videa, ale mám problém některá ta videa dát na youtube. No s tímhle byl taky problém, proto jsem sem žádné dlouho nedávala, ale jak vidíte po nějaké době jsem to zkusila a šlo to. No a včera jsem natočila jedno docela hezké video, ale asi je moc dlouhé. Kdyby někdo věděl jak se dá nějaké video rozdělit nebo zkrátit tak mi to prosím napište do komentářů. Děkuji.
Jo a jenom pro informaci. Já normálně nešišlám. Šišlám jenom na křečky :o)))

Jak se mám rozhodnout? Poraďte

25. srpna 2007 v 11:08 | Hryzalka |  Novinky
Mám bezvadnou zprávu můžu si nechat Lupínka, ale pod jednou podmínkou: Nebudu mu kupovat klec (ta velká klec bude muset být pořád rozdělená) a nebo mu koupím klec do 150kč což je téměř nemožné, protože i kdybych takovou klec sehnala tak by Lupínek v ní nebyl moc šťastný, protože by byla malá. No takže to není zas až tak dobrá zpráva. Přemýšlím jestli si ho teda mám nechat nebo ho v pátek odvézt do zverimexu. Kdyby byla už Hryzalka stará tak bych neváhala, ale Hryzalku můžu mít klidně ještě třeba rok. No takže buď bude bydlet Lupínek v rozpůlené kleci (nebo v malé) a nebo zkusí štěstí u nějakého nového páníčka, který si ho koupí ve zverimexu. Prozatím jsem, i když se mi třeba budete divit, pro ten zverimex. Je to pro něj možná lepší. ve zverimexu má přecejenom šanci na dobrého páníčka a to je možná lepší než ten malý prostor, který mu nabízím já.
No tak co myslíte mám si ho nechat??(hlasujte v anketě) Nebojte se kliknout na ten zverimex. Prostě klikněte na to co se vám pro něj zdá lepší. Na mě prosím neberte ohledy. Moc vás prosím, aby jste hlasovali podle toho co si myslíte vy. Hlasování ukončeno!!!
1.9.2007 Už jsem se rozhodla LUPÍNKA SI NECHÁM!!!
Tady máte výsledky ankety:

Anketa

Mám si nechat Lupínka nebo ho dát do zverimexu?
Určitě si ho nech.82 % (9 hlasy)82 %9 hlasy
Ať zkusí štěstí ve zverimexu.18 % (2 hlasy)18 %2 hlasy
Nevím nemůžu se rozhodnout co je pro něj lepší.0 % (0 hlasy)0 %0 hlasy
Co je to za blbou anketu.0 % (0 hlasy)0 %0 hlasy

Nachlazení

24. srpna 2007 v 13:16 | Hryzalka |  Křeččí nemoce, infekce apod.
Jak to poznat: Je zřetelně slyšitelné hlasité oddechování, časté hýchání a lehce zalepené oči.
Příčiny: Vlhkost v kleci, průvan, náhlé výkyvy teplot a z toho vyplívající infekce.
Jak můžeš svému křečkovi pomoci: Odstraň příčiny a klec postavte někam, kde bude teplota asi 23-25°C. Když se stav křečka po několika dnech nezlepší, tak zajděte za veterinářem. Z nachlazení se může brzy vyvynout životu nebezpečný zápal plic.

Návštěvnost za 13.8.2007 - 19.8.2007

20. srpna 2007 v 10:28 | Hryzalka |  Návštěvnost
Takže dnes už zase píšu návštěvnost. Není vytší než minule, ale řekla bych že není zrovna malá. No každopádně jsem ráda že sem chodíte, ale chtělo by to, aby jste mi psali víc komentářů. To by bylo ještě lepší :o) No návštěvnost je jenom pro admina- tedy pro mě, ale někoho to možná bude zajímat.
Pondeli: 52
Utery: 48
Streda: 51
Ctvrtek: 42
Patek: 66
Sobota: 41
Nedele: 66

Celkem: 366
No a je tu zase rekord tohoto blogu. Celková návštěvnost sice zdaleka nepřekročila 390, ale rekord v návštěvnosti za den máme dokonce na dvakrát. V pátek i v neděli bylo 66 a to je ten rekord. Původní byl sice 65, ale když je to na dvakrát tak to aspoň za pár slov stojí. Aktuální fotku tentokrát nemám, protože jsem nic nefotila a to kvůli tomu že fotek mám stejně celou hromadu tak vám sem dám fotku z minulého týdne. Kdyby jste nepoznali jestli je to Ferda nebo Lupínek tak jenom řeknu že je to Lupínek.
( Takže sem vždycky píšu nějaké připomínky, ale to se od září změní. Budu je totiž psát samostatně, ale jen každý druhý týden, jednou za 14 dní budu také od září psát co za ty dva týdny dělali zajímavého moji křečci. Bude se to střídat. Jeden týden budou připomínky a druhý události. Ještě nevím který den v týdnu to bude, protože nevím jaký budeme mít ve škole rozvrh. Takže prozatím než dostanu rozvrh tak to bude ve středu, ale upozorňuju že začnu až v září. No a před několika týdny jsem vám slíbila že vám budu sem psát co jsem opravila(to budu taky potom psát do připomínek) Takže tento týden jsem opravila článek o klecích akváriech a teráriech-TADY , článek o domečku-TADY a článek o hračkách a běhacích kolech-TADY No a ještě bych chtěla dodat že jsem Hryzalce dala včera tu novou hračku ze slámy a ona si tam udělala hnízdo no, ale aby se tam lépe vešla tak tu hračku trochu otrhala zevnitř, tak jsem jí tu hračku dneska radši vyndala a dala jí Ferdovi no nic té hračce není jenom je trochu víc prostorná. :o) )
!!!Jo a LUPÍNEK MÁ DNES NAROZENINY je mu měsíc!!!

SB

19. srpna 2007 v 20:16 | Hryzalka

Oblíbené stránky:


Křeček polní

17. srpna 2007 v 16:59 | Hryzalka |  Divoké druhy
Velikost20-35cm
Váha140-500g
Doba březostiasi 20 dní
Počet mláďat4-14
Délka ocásku2,8-6cm
Křeček polní je latinsky nazýván Cricetus cricetus a obývá stepy a lesostepy východní a střední Evropy a západní Sybiře.
Křeček polní žere i hmyz a drobné zemní hlodavce.
Rychle se rozmnožuje.
Křeček polní je velmi aktivní i za šera a v ranních a večerních hodinách.
Žije v podzemí asi 50cm hluboko a v zimě i v hloubce 2m.
Odhaduje se že křeček polní se dožívá až 10 let.
Křeček polní nemůže být chován v zajetí.
Obrázek jsem sehnala někde na internetu.
Vzhled: Křeček polní má bříško černé a hřbet žlutohnědý. Tváře má bělavé až nažloutlé a pod nimi má hnědočerný proužek srsti. Křeček polní má na hřbetní straně těla světlé pesíky, které mají tmavé špičky. Má osrstěná chodila jen po patu.
Ojediněle se vyskytují i černí jedinci.

Co žere zdomácnělý křeček

15. srpna 2007 v 13:15 | Hryzalka |  Křečkovy nároky na krmení
Křeček má v kleci stejně skromné nároky jako ve volné přírodě. Vystačí s málem, a to zpravidla opravdu nestojí mnoho. V obchodech narazíte na obrovskou škálu potravy vhodné pro křečka a to jak co do druhů, tak i cen. K tomu také nabízejí zelené a dužnaté produkty ve formě ovoce a zaleniny a samozřejmě také i bílkoviny.
Nakupovat potravy mnoho a bez rozmyslu není dobré, protože to potom ztrácí smysl. Rozhodně totiž u křečka neplatí tvrzení, že co zrovna nepotřebuje, to si nedá.
Základem křečkovy výživy je suchá potrava ale samozřejmě nesmíme opomenout i ostatní druhy potravy například pamlsky bílkoviny atd. V TÉTO rubrice najdete jednotlivé články o druzích potravy.

Návštěvnost za 6.8.2007 - 12.8.2007

13. srpna 2007 v 13:03 | Hryzalka |  Návštěvnost
Dnes je zase pondělí, takže píšu opět návštěvnost. Děkuju všem co sem chodí, protože vás není zrovna málo. No dvakrát se VÁM podařilo za minulý týden přesáhnout 60, ale v pátek byla návštěvnost jenom 46. No stejně jsem ráda že sem chodíte a zevšeho nejvíc jsem ráda, když mi napíšete nějaký komentář. No a tady je ta návštěvnost:
Pondeli: 52
Utery: 58
Streda: 58
Ctvrtek: 64
Patek: 46
Sobota: 50
Nedele: 62

Celkem: 390
No a je tu zase "osobní" rekord tohoto blogu v celkové návštěvnosti. Minulý týden to bylo 386 a tenhle týden je to o čtyři návštěvy více. No a rekord za jeden den jsme minuli jen o fousek byl totiž 65 (22.7) no, ale 64 je taky dobrý nebo snad ne? No a zase aktuální fotografie, ale tentokrát doslova bylo to focené totiž včera večer :o)
(Musím se vám omluvit. Jak jste si možná všimli měla jsem plno práce s Lupínkem a Hryzalkou (hlavně s tím rozdělením klecí), takže jsem neopravila žádný článek. Příští týden už snad něco málo opravím. děkuju za pochopení. A Lupínka v nejbližší době budu muset odvézt do zverimexu, takže jestli má někdo zájem tak ať mi prosím napíše do komentářů je ještě pořád volný. A teď jdu zase schánět zájemce. Budu muset obvolat všechny kamarády a známé, takže to bude docela na dlouho:o) )

Hryzalka už nemůže být v jedné kleci s Lupínkem.

13. srpna 2007 v 12:45 | Hryzalka |  Novinky
Lupínkovi je dnes 25 dní a už je to velkej KLUK. Už je moc velikej a s Hryzalkou už se moc nesnesou. Tedy Lupínek ano ten by se mazlil a hrál si s Hryzalkou celý den, ale Hryzalka ne. Včera už jsem prostě řekla že už spolu nemůžou být a tak nasltal problém. Kam dám Lupínka? Nemám další klec. V akváriu co jsem měla připravené ještě než jsem měla Ferdu teď bydlí sestřini Roborowčáci. No prostě není místo kam bych ho dala, tak zbylo jediné řešení-rozdělit klece, ale jak? A i když je rozdělím jeden křeček nebude mít žádnou podestýlku.
Naštěstí se to rychle vyřešilo. Požádala jsem sestru jestli mi nepůjčí její příčku do klece, kterou stejně nepoužívá. To se ví že mi ji půjčila, ale sestra má jiný tip klece takže ta příčka byla moc krátká a moc široká. To že je široká se vyřešilo hned. Dali jsme jí jen trochu našikmo, ale to že je dlouhá byl další problém. Táta mi naštěstí pomohl a dal mi kus pletiva a ten jsem dala na tu mezeru co vznikla. No a zbívalo ještě vyřešit který křeček bude kde bydlet a také podestýlku do té jedné části klece. Takže podestýlku jsem vyřešila tak, že jsem dala na tu příčku od sestry krabici a do ní trochu pilin. A s křečkama to bylo kupodivu horší:
  • Kdybych dala Hryzalku a Ferdu do té jedné rozdělené klece, tak to bude sice v pořádku, ale Lupínek by byl v samostatné kleci, která má z těch tří prostorů nejvíce místa. A dávat toho nejmenšího křečka, který ještě k tomu stejně nejvíc běhá v kolečku do největšího prostoru by byla hloupost.
  • Kdybych dala Lupínka a Ferdu Do té rozdělené klece, tak by se Ferda asi zbláznil.
  • A kdybych dala Hryzalku s Lupínkem do jedné rozdělené klece tak se zblázní Lupínek.
No takže připadají v úvahu dvě poslední možnosti. Nakonec jsem se rozhodla že dám nad sebe Lupínka a Hryzalku.
No připadá mi nespravedlivé že Ferda si udělá dítě ještě má díky tomu velkou klec a teď na tom zase vyděl a chudinka Hryzalka musela Lupínka odnosit, porodit, kvůli tomu bydlela v menší kleci a teď bydlí zase v menším prostoru než Ferda. :o)
Ferdova klec: Má jako ostatní jedno patro. Má překlápěčku a dřevěný můstek, domeček, solné kolečko, ruličku, misku, schůdky a napáječku (původně do akvárka).
Hryzalky část klece: Má patro, truhličku, domeček, (nemá misku, protože mám jenom dvě. Hryzalce tam vždycky na chvíli dám Fedovou a když to sní tak jí dám zpátky Ferdovi.),(schůdky nemá, protože jsou moc dlouhé a stejně je ani nepotřebuje), napáječku a krabici místo spodní vany.
Lupínkova část klece: Má patro, kolečko na běhání, slaměnou prolejzačku, kterou používá i jako hnízdečko, misku schůdky a napáječku.

Křivá záda

11. srpna 2007 v 11:07 | Hryzalka |  Křeččí nemoce, infekce apod.
Jak to poznat: Křeček nemá rovný hřbet.
Příčina: Křivá záda jsou důsledkem příliš malého kola na běhání. Pokud v něm křeček běhá, jeho páteř se prohýbá a dochází k poškození plotének.
Jak můžeš svému křečkovi pomoci: Nejlépe prevencí tzn. že svému křečkovy dávejte jen dostatečně velké kolo na běhání. A jestli už váš křeček křivá záda má prodiskutujte to s veterinářem.

Líbí se vám Lupínek?

7. srpna 2007 v 14:49 | Hryzalka |  Ankety
Pro více informací o něm klikněte SEM

Návštěvnost za 30.7.2007 - 5.8.2007

6. srpna 2007 v 9:20 | Hryzalka |  Návštěvnost
Zase je Pondělí a s ním přichází další návštěvnost. Tentokrát se návštěvnost na tomto blogu trochu stabilizovala pohybyju se to okolo 55. No však se podívejte.
Pondeli: 58
Utery: 55
Streda: 56
Ctvrtek: 55
Patek: 53
Sobota: 57
Nedele: 52

Celkem: 386
Když tak na to koukám tak má tenhle blog nový osobní rekord ne v návštěvnosti za jeden den ale v návštěvnosti za celý týden. Rekord byl totiž 358 a teď je to 386.
(Jak už jsem minule říkala. Tak vám zase napíšu odkazy na články, které jsem upravila. Tenhle týden jsem neměla tolik času a když jsem měla psala jsem články a starala se o Lupínka, ale přece jenom jsem si uděla čas na nějakou tu úpravu článku a upravila jsem vám aspoň článek o Ferdovy najdete ho ZDE. A ještě něco kdyby měl někdo z okresu praha-západ nebo z prahy (nejlépe 6) zájem o Lupínka ať se mi ozve třeba do komentářů nebo na email irena.zmes@seznam.cz a nějak se třeba domluvíme. Budete ho mít už ochočeného. Takže myslím že je to dobrá nabídka už jen stačí někdo, kdo by měl zájem)