Září 2007

Focení křečků

29. září 2007 v 14:45 | Hryzalka |  Focení křečků
Fotit křečky je velice obtížné. Jen málo komu se povede udělat na první pokus opravdu krásnou fotografii.
Doporučuji fotit na digitální foťák. Můžete si nepovedené fotky vymazat, můžete si foťák nastavit jak potřebujete a také si můžete dát potom fotky do počítače (s normálníma to jde taky, ale musí se to skenovat a to je zbytečně zdlouhavé).
Když jsem fotila křečky poprvé, povedla se mi asi tak jeda fotka z dvaceti, ale dnes už je to každá druhá. Je to ale težké a vyžaduje to cvik.
Já používám digitál značky olimpus. Všdycky si nastavím program pro automatické focení a pak si nastavím focení z blízka, aby byly fotky hezčí a nebyli rozmazané. Jakou kvalitu si nastavíte je už na vás.
Já jsem takový samouk, takže jsem musela na všechny fígly při focení přijít sama. Budu vám psát přibližně každý týden postupně články o focení a budu vám v nich psát různé ty fígly a tipy. Také vám napíšu jak fotím "momentky" (protože digitálem se momentky fotí špatně).
A nakonec nějaká moje fotografie: Nejsem žádný profík, ale řekla bych, že fotit umim docela dobře (no možná si moc fandim xD)
No tak doufám, že tohle zatím stačí.

Další dárek od Terky

28. září 2007 v 9:48 | Hryzalka |  Od přátel
Terka, moje kamarádka z blogu mi udělala další dárek. Je to odkazovací ikonka. Je moc pěkná a moc za ní děkuju.

Druhé připomínky

26. září 2007 v 18:42 | Hryzalka |  Připomínky
Wow málem bych zapoměla na dnešní připomínky. No tak tady je máte doufám, že tohle vám bude stačit :o)
Připomínám reklamy:
Minule jsem vám psala, že reklamy mažu (vyjímky jsou od přátel). No občas mi ale stejně někdo z vás nějakou reklamu napíše. No je to jeho mínus, protože se namáhá zbytečně, ale mě to vlastně taky přidělá práci, ale řekla bych že to tu bez reklem vypadá líp. Sice tu určitě někde nějaká stará reklema zůstala, ale nebudu to tu přece celý prohledávat. :o)
Hryzalka ve výběhu-galerie:
Přidala jsem celkem dost fotek do galerie. Možná, že vám to nebude připadat mnoho, ale mě to dalo docela zabrat :o) No tak TADY máte odkaz.
Upravené články:
Tak tady máte odkazy na poupravené články: O šťavnaté potravě- ZDE, o bílkovinách- ZDE a o živé potravě- ZDE. No a to je všechno neměla jsem totiž moc času.
No tak nemám pro vás žádnou novou připomínku, ale snad vám stačí ty upravený články a ta galerka. :o)

Návštěvnost za 17.9.2007 - 23.9.2007

24. září 2007 v 15:39 | Hryzalka |  Návštěvnost
No takže návštěvnost se tu drží pořád stejná od minujého týdne se zvýšila jen o dva lidi xD No jinak vás musím pochválit za neděli to jste byli opravdu pylní, dokonce jste se velice přiblížili rekordu za jeden den, který je 85 a stal se 2.září v neděli. No takže jsem opravdu šťasná i když nebyl rekord :o) No a nezapomeňte že ve středu budou připomínky, takže vám napíšu jaké jsem opravila články přidám něco do galerie a pak vám dám na to odkaz atd.., takže nezapoměňte. :o)
Pondeli: 56
Utery: 55
Streda: 41
Ctvrtek: 45
Patek: 51
Sobota: 74
Nedele: 82

Celkem: 404
Fotka je z minulého týdne:

Animace od Terky

22. září 2007 v 16:29 | Hryzalka |  Od přátel
TerkaTerka mi vyrobila animaci a potom z toho udělala ještě klikací ikonku. je tam Hryzalka v běhací kouli. je moc pěkná. Samozřejmě nesmím Terce zapomenout poděkovat je to už třetí výrobek co mi vyrobila (nepočítám cenky).

Roláda pro křečky

22. září 2007 v 14:04 | Hryzalka |  Recepty
Nedávno mě zaujal článek na Mišuli blogu, kde psala recepty pro křečky, které si sama vymyslela. ten článek naleznete TADY. No tak mě napadlo, že bych vám mohla také napsat nějaký můj recept, co jsem vymyslela. Bude to tedy SÝROVÁ ROLÁDA
Porce pro tři křečky:
Budete potřebovat:Místo některých surovin můžete použít:
kousek jablkajiné ovoce (hruška, jahody,...)
kousek mrkvejinou zeleninu (okurka, rajče,...)
trochu tvarohuovocný jogurt (banánový, jalečný,...)
jeden plátek sýra eidam
jeden hrozen vínaněco jiného na ozdobu (pampeliška, pamlsek,...)
Postup:
Náplň:
  1. Jablko (popř. jiné ovoce) a mrkev (popř. jinou zeleninu) nakrájejte hodně na drobno. a smýchejte.
  2. Do nakrájené směsi přidejte tvaroh (nebo jogurt) a zamýchejte. Vznikne vám tedy náplň do rolády.
Roláda:
  1. Do plátku eidamu zamotejte asi přibližně tři kávové lžičky náplně, kterou jste právě vyrobili
  2. Přidejte něco na ozdobu, třeba hrozen vína, který rozpůlíte (můžete použít obě půlky).
  3. Teď už je roláda téměř hotová stačí jí už jen rozdělit na tři díly a dát vašim křečkům :o)
Moje roláda vypadala takhle: Sýr se mi jaksi trochu roztrhl, takže to nevipadá nic moc, ale křečkům to chutnalo. Na obrázku ještě roláda není rozdělená.
Kdyby jste něčemu nerozuměli stačí napsat do komentářu :o)

Události-Lupínek utekl

19. září 2007 v 18:38 | Hryzalka |  Události
Přemýšlěla jsem jak budu nazývat články, ve kterých píšu události, protože píšu vždy více témat, tak to byo těžký něco vymyslet, ale zase jsem nechtěla dávat názvy jako například: druhé události, třetí události atd. No tak jak vydíte to budu pojmenovávat podle nejzajímavějšího témata. Není to sice nic moc, ale nic lepšího mě nenapadlo. Jo a ještě musim upozornit, že některé fotky jako třeba Lupínek na koberci jsou jenom jako ilustrační......No prostě nebili foceny v ten den co se stala ta událost, u které to je
Lupínek utekl:
7.9 Lupínek utekl, ale nebojte byla to jen chvilička. No takže bylo to 7.9 někdy k večeru. Já jsem jako obvykle dávala křečků najíst a mazlila jsem se s nima. Potom jsem někam šla a po pár minutách jsem se vrátila za křečkama si hrát. No a co nevidim...jsou otevřená dvířka v Lupínkové části klece (to jsem totiž ještě neměla tu novou klec). V tu chvíli jsem se strašně vylekala....Automaticky jsem přejela očima klec, jestli v ní ještě Lupínek je a potom jsem se ještě spěchem podívala do domečku jestli si náhodou nešel zase lehnout, ale Lupínek prostě nikde v kleci nebyl...."Co teď" řekla jsem si, byly totiž celou dobu co jsem byla prič otevřeny dveře od mého pokoje, takže mohl být Lupínek téměř kdekoli. Okamžitě jsem běžela zavřít dveře a při zavírání jsem si dávala bacha, aby tam náhodou nebyl Lupínek a já ho dveřma nepraštila. Vrátila jsem se ke kleci a chtěla jsem začít prohledávat okolí klece, ale v tu chvíli jsem si všimla malého tmavého flíčku pár centimerů ode mě. Zalil mě pocit úlevy, ale ještě nebyl konec. Musela jsem se rychle vzpomatovat a chytit Lupínka dřív než někam zaleze. Naštěstí je Lupínek dobře ochočený a chytit se nechal bez problémů, takže všechno dobře dopadlo.
Záchod:
9.9 jsem čistila křečky, protože byla neděle a rozhodla jsem se, že zkusím udělat svým křečků křeččí záchod. No tak jsem ještě ten den nasypala trochu písku pro činčily do takové pixličky, do které dávám normálně pamlsky. Dala jsem to Hryzalce a té se to líbilo nejdřív si v tom čistila srst, ale druhý den už to Hryzalka začala používat jako záchod. No a po týdnu jsem tam dala nový písek a dala to Lupínkovi, ale tomu to vydrželo jenom dva dny, protože do toho pořád čůral (to Hryzalka ne ta čůrala i do svého oblíbeného pravého rohu), tak to moc pročůral. No takže teď už to tam nemá, ale v neděli to dám Ferdovi.
Ferda občas ráno taky zdraví:
No pomatujete si jak jsem vám minule psala, že mě Lupínek ráno zdraví, když jdu do školy. No tak Lupínek asi nějak budí i Ferdu, protože se občas taky vzbudí a dřív to nedělal. Poslední dobou je to čím dál častěji, ale Hryzalka ta svoje zásady nemění. Ta spí každé ráno jak dudek :o))
Tak co Myslíte? Stačí vám pokaždé tři nebo čtyři články. Já myslím že jo vybírám pro vás co nejzajímavější témata. No ale někdo z vás si stejně asi řekne "co je na tom zajímavýho?", ale každý má hold jiné záliby. No takže dneska jsem napsala dlouhý příběh o tom jak Lupínek utekl, takže jsem vám sem už nedávala čtvrté téma, ale ono by bylo stejně už takové méně zajímavé. Hlavně mi nezapomeňte napsat jak se vám události líbili. :o)
Jo a ještě musím dodat, že jsem koupila novou klec (to je přece událost, která se za poslední dva týdny stala), ale o tom jsem už psala v somostatnym článku, takže se tam můžete podívat, jestli jste to ještě nečetli-Tan článek je TADY.

Návštěvnost za 10.9.2007 - 16.9.2007

17. září 2007 v 15:33 | Hryzalka |  Návštěvnost
Úplně jsem zapoměla, že mi dnes příjde na e-mail nová návštěvnost. Zjistila jsem to, teprve když jsem se šla na svůj mail podívat, jestli mi někdo nenapsal. No tak s návštěvnosttí jsem spokojená. Rekord to sice není, ale myslím že je ta návštěvnost celkem dobrá. No a uznejte že mít každý týden rejord je sice pěkný, ale to bych to ani nemusela oznamovat, protože by to bylo zbytečný.
Pondeli: 39
Utery: 54
Streda: 64
Ctvrtek: 60
Patek: 52
Sobota: 63
Nedele: 70

Celkem: 402
Fotku jsem fotila dnes:

Další klikačka od Terky

16. září 2007 v 20:07 | Hryzalka |  Od přátel
Terka mi vyrobila další klikací ikonu. Je moc pěkná co.Terce se oúravdu povedla. Samozřejmě musím Terce poděkovat. Kdyby jste chtěli taky vyrobit klikačku, tak stačí Terce napsat na jení blog- www.terkazviratka.blog.cz

Nová klec!!!

16. září 2007 v 19:32 | Hryzalka |  Novinky
Pomatujete si jak jsem vám psala, že si můžu Lupínka nechat? No a jak jsem vám k tomu napsala, že mu budu muset koupit klec? No tak právě dnes jsem ji konečně koupila. Je to ta samá jako mám tu menší, ale má jiný barvy (např. kolečko je červený). Jo a stála 390kč no a musela jsem si ji samozřejmě zaplatit sama.
Příběh: Takže jak začít? No asi ÚPLNĚ od začátku.Jednoho dne jsem dala Ferdu a Hryzalku k sobě, aby měli mladé(to nesmím opomenout, protože nebýt toho, tak bych tu klec nekupovala). Hryzalka se potom stala matkou jednoho malinkého rošťáka, kterého jsem pojmenovala Lupínek. Možná že to byla ta chyba (to že jsem ho pojmenovala). Malého Lupínka jsem si zamilovala a nechtěla jsem ho dát do zverimexu. jednou mi mamka opravdu dovolila si ho nechat(takže už přecházím k té dúležitější části). Všechno bylo super, ale mělo to jeden malý háček: Kam dám Lupínka až se nesnese s Hryzalkou? No to je jesné že do jiné klece, ale já jsem žádnou volnou neměla. No takže jsem musela koupit novou klec. Po několika týdnech schánění jsem jela k babičce (dnes) a cestou tam jsme se stavili ještě v Kolíně prodávat s tátou jeho ptáčky. On je totiž chovatel ptactva. No a tam jsem nazazila na jednoho pána, co prodával křečky (mimovhodem měl nádherný džungaráky, takový jsem ještě neviděla),krmení a také klece. měl sice hodně ptačích, ale měl i dvě pro křečky. Jedna byla hodně malá, ta by nepřipadala v úvahu, ale ta druhá byla senzační, tak jsem si ji nakonec koupila a teď v ní Lupínek spokojeně bydlí.
No a ještě to má pokračování: Když už jsem si myslela že je všechno v pohodě, tak přišel úplně nový problém. nemám tu klec kam dát. Na to jsem samozřejmě předtím ani nepomyslela, protože jsem měla plnou hlavu toho jakou klec koupím. Takže jsem to vyřešila takhle:
Bude tam bydlet asi nejvíc Lupínek, protože on tak vekou klec jako je ta moje větší nepotřebuje, v té se bude radši střídat jenom Hryzalka a Ferda. Teď tam Lupínek je a moc se mu tam líbí. Dokonce mi připadá , že je na něj ta klec ještě docela velká. No ale na Ferdu (on je teď totiž v tý druhý menší kleci) mi zase připadá tak akorát.
No jsem šťastná a křečci jsou taky šťastní, že mají teď více prostoru.
Do klecí jsem dala původní vybavení, tak jak to bylo, když jsem je koupila, protože já to různě mýchám, jak se mi to zrovna líbí. No takže třeba v tý velký je teď oranžový kolečko, zelená miska, modro červenej domeček atd... No tak na fotkách vidíte jak to přibližně bylo, když jsem ty klece koupila. :o)
Malá klec (stará): Tahle klec je z těch tří nejstarší. je vidět že má mřížky už dost ohryzané. Ta klec je stará asi tři roky. Původní vybavení: Červená spodní vana, červený domeček se žlutou střechou, tmavě zelené patro, světlá miska, modré kolečko se žlutou úchytkou na klec a dlouhé žluté schody.
Velká klec: Tahle klec bude mít na podzim jeden rok je jen otrochu starší než tenhle blog. Původní vybavení: Žlutá spodní vana, modrý domek s červenou střechou, světle zelené a žluté patro, zelená miska, oranžové kolo na běhaní se zelenou úchytkou do klece, dlouhé zelené schody a krátké žluté schody.
Malá klec (nová): Tuhle klec jsem koupila dnes. Původní vybavení: Modrá spodní vana, žlutý domeček s oranžovou střechou, světle zelené patro, modrá miska, červené kolo s bílou úchytkou na klec a dlouhé modré schody

Strup na pysku

15. září 2007 v 10:34 | Hryzalka |  Křeččí nemoce, infekce apod.
Jak to poznat: Strup nebo krusta na pysku
Příčina: Příčinou je nedostatek určitých látek v důsledku jednostranné stravy. Poté se na křečkově tlamičce usídlí bakterie nebo plísně. Pokud je napadení silné, může být poškozen dokonce celý obličej.
Jak můžeš svému křečkovi pomoci: Po ošetření křečka zvěrolékařem musíte rozhodně změnit stravování, přičemž postupujte pomalu, aby křeček nedostal průjem.

Klikací ikona od Terky

12. září 2007 v 19:14 | Hryzalka |  Od přátel
Terka mi vyrobila klikací ikonu. Moc jí za to děkuju. Na té ikonce je Ferda. No a jestli někdo chcete taky nějakou klikací ikonku, tak napiště Terce na její blog, který je www.terkazviratka.blog.cz

První připomínky

12. září 2007 v 17:53 | Hryzalka |  Připomínky
Takže dnes je zase středa a to znamená, že budu psát připomínky nebo události. Události byly minulý týden, takže dnes píšu připomínky. Přemýšlím jak začít a vůbec co mám psát, protože mě nic nenapadá. No už jsem si vzpoměla co jsem vám chtěla napsat xD tak tady to máte:
Začala šklola:
Chtěla bych vás jen odkázat na článek, který jsem psala na začátku tohoto měsíce, kde píšu o tom že tu moc nebudu kvůli škole. Je to celkem důležitý článek, jinak bych vás na něj znovu neodkazovala-KLIK
Reklamy:
Takže jsem se rozhodla, že reklamy budu mazat. Respektive budu mazat komentáře typu:"Podívej se na můj blog." nebo: "U mě je bleskovka."a nebo hlásni pro mě na..." Myslím že je zbytečné to tu mít a řekněte-Je vám příjemné, když vám někdo nenapíše nic víc, než podívej se na můj blog? Příjde mi to od těch lidí (s prominutim)blbý. Kdyby aspoň připsaly něco v tom smyslu, že se jim líbí můj blog nebo že se mi ten článek poved, tak mi to nevadí. (Mých přátel se tento odstavec vůbec netíká. tzn. že mi klidně můžou psát ať pro ně hlásnu a ať se podívám na jejich blog, protože mají nový článek atd.. Kdyby někdo nevěděl, jestli se ho to tíká nebo ne, tak ať mi napíše do komentářů. Napíšu aspoň jména těch, kterých se to netýká, na které si zrovna vzpomenu a omlouvám se, kdybych někoho vynechala: Ráďa, Terka, mišula, Iveta)
Nové obrázky v galerii:
Někteří z vás možná nevědí, že přidávám do galerie fotky, které už moc nepoužívám. Takže galerii mám TADY. Najdete tam staré i novější fotky mých křečků, sestřiny hlodavce, hračky pro křečky a také klece. Myslím že mnozí z vás galerii určitě ocení. No a já jsem tam opět přidala nové fotky. Takže první složka o které mluvím se nachází TADYa druhá TADY.
Upravené články:
Za předchozí dva týdny (a něco) jsem upravila tyto články: O mističce-ZDE, o patrech-ZDE a o suchém krmení- ZDE
A to je asi všechno, na co bych vás chtěla upozornit.

Návštěvnost za 3.9.2007 - 9.9.2007

10. září 2007 v 18:39 | Hryzalka |  Návštěvnost
Málem bych dnes zapoměla na návštěvnost :o). No snížila se, ale kdyby mi tahle návštěvnost přišla na mail před týdnem místo té minulé, tak bych řekla že se nic nezměnilo. No každopádně vám moc děkuju že navštěvujute můj blog a myslím že ta návštěvnost je celkem dobrá. Nebudu se tady moc vykecávat, protože spěchám abych se šla učit, takže papa lidičky. :o)
Pondeli: 61
Utery: 45
Streda: 51
Ctvrtek: 52
Patek: 40
Sobota: 71
Nedele: 63

Celkem: 383
No a tady máte fotku, kteru jsem fotila ve středu. Celkem pěkná nemyslíte? xD

Problémy se zuby

8. září 2007 v 15:18 | Hryzalka |  Křeččí nemoce, infekce apod.
Příčiny: Většinou se objevují u málo opotřebovaných hlodáků, které neustále dorůstají. Příčinou může být nedostatek tvrdé potravy nebo deformace čelisti. Přesnou diagnózu stanoví veterinář.
Jak můžeš svému křečkovi pomoci: Deformace se bohužel nedá léčit a buď musí veterinář pravidelně provádět korekci zubů, nebo musíte nechat křečka uspat, protože příliž dlouhé zuby přijímání potravy velmi komplikují nebo zcela znemožňují. Občas se mohou hlodáky i ulomit. Pokud budete svému křečkovi podávat dostatek minerálních látek, brzy mu dorostou.

První události

5. září 2007 v 15:30 | Hryzalka |  Události
Lupínek mě každé ráno zdraví:
Představte si že mě Lupínek každé ráno, když jdu do školy zdraví. Vždycky na mě kouká a panáčkuuje na mě, tak si ho vždycky vezmu aspoň na chvíli do ruky a pak ho zase vrátím. Když už jdu na autobus, tak mu jenom řeknu ahoj a on na mě pořád zvědavě kouká :o)) No je to moc roztomilý. Píšu to, protože když jsem vždycky chodila do školy, tak už moji křečci vždycky spali, ale Lupínek je vyjímka. To je první můj křeček, ktarý je vzhůru ještě, když se probouzím. :o)
Hryzalka už zase poničila tu slaměnou hračku:
No takže jsem křečky jako vždy v neděli čistila. A já zatím nemám pro jednoho domeček. Většinou ho nemá Hryzalka, protože je jediná, která si s tím vždycky perfektně poradí (Lupínek by zmatkoval a Ferda by si udělal hnízd hned několik). No takže jsem Hryzalku dala do té menší klece a dala jsem jí tam tu slaměnou hračku a ona se v tom ihned zabydlela. Když jsem se druhý den ráno probudila a dívala se na Lupínka jek na mě panáčkuje, zjistila jsem že okolo té hračky u Hryzalky je sláma no a hádejte kde se tam asi vzala. Hračka to naštěstí přežila jen je ve vnitř zase o něco více místa. No tak jsem tam Hryzalku nechala, když si s tím dala tolik práce, ale dneska budu vyměňovat hračky, takže si Hryzalka bude muset hnízdečko přestěhovat.
Lupínek si nanosil do boudičky klacky:
To se mi ještě v životě nestalo že by si nějaký můj křeček nanosil do hnízda klacíky na ohryzávání. No Lupínek je prostě originální. :o) Zjistila jsem to včera a to tak, že jsem pozorovala Lupínka a najednou koukám že mu z okénka od domečku kouká klacík. Tak jsem mu ho vyndala, protože na co by mu asi v boudičce byl. No ale dneska už ho tam zase má, tak už mu ho radši vyndavat nebudu, když se mu to tak líbí :o))
No a protože jsem o Ferdovi nic nenapsala, tak napíše aspoň něco on sám- bbljbf jjj,bbbbbbbbbbbbbbbbjm v vvvvvvvvj -No a to by asi stačilo. :o))
A nezapomeňte napsat jak se vám události líbily.

Omluva

3. září 2007 v 9:47 | Hryzalka |  Upozornění
Všem se moc omlouvám, protože začala škola a tohle pololetí je pro mě moc důležité, takže tady budou články přibívat hodně pomalu, ale klidně se mě můžete v komentářích ptát na různé věci jako vždycky, ale odpověď nebude tak blesková jako většinou, odpovím vám tak do druhého dne.
Vlastně už ani nevím co psát za články už jsem skoro všechno vyčerpala a už mi zbyly jen samé nemoci. Zajímavá témata už jsem všechny vyčerpala. Takže i kdyby pro mě nebylo tohle pololetí důležité tak by toho tady stejně moc nového nebylo. Někteří z vás už si asi všimli, že už v dubnu jsem neměla co psát, ale později jsem našla v knížkách ještě nějaké témata, tak jsem se zase trochu rozepsala.
Obrázek jsem sem dala jen aby to tady nebylo moc prázdný.
No a asi se ptáte proč je tohle pololetí pro mě tak důležité. Na to odpovím velice jednoduše. Jdu do devítky a potřebuju mít vyznamenání na vysvědčení, abych se dostala na nějakou dobrou školu. Nevím jak pro vás, ale pro mě je to docela složitý, takže nad učením strávím celé hodiny denně. No bude to dost namáhavý, jelikož nejsem moc dobrá v angličtině a v sedmý jsem z ní měla dokonce trojku, ale potom jsem se začala snažit, takže budu mít na přihlášce samý vyznamenání (pokud se mi to teda tole pololetí povede taky na vyznemenání)

Návštěvnost za 27.8.2007 - 2.9.2007

3. září 2007 v 9:39 | Hryzalka |  Návštěvnost
Takže jsem teď přišla ze školy a rovnou vám sem dám návštěvnost. Musim vás pochválit, jelikož se mi návštěvnost pěkně zvedla.
Pondeli: 60
Utery: 46
Streda: 71
Ctvrtek: 67
Patek: 75
Sobota: 43
Nedele: 85

Celkem: 447
Tak a máme zase dva rekordy. V návštěvnosti za jeden den i za týden. Návštěvnost za jeden den byla 20.8-81, ale včera to bylo 85. No a návštěvnost za týden se zvedla opravdu o hodně minule to bylo 394 a teď to bylo 447. Takže vám všem děkuju. No a dnes nebudou připomínky. Musíte si na ně počkat buď do středy, nebo do příští středy, protože ještě nevim jestli napíšu ve středu připomínky nebo události, takže uvidíme. No a obrázek je sice už asi dva týdny starý, ale dala jsem ho do počítače až včera.

Objevila jsem staré fotky Vikinky

1. září 2007 v 20:33 | Hryzalka |  Novinky
Oběvila jsem staré fotky Vikči. Ta první je z října 2004 a je na ní vidět, že jsem ještě neměla žádného jiného křečka kromě Viki a to znamená že v dobu focení té fotky se ještě nevědělo jestli je Viki kluk nebo holka. Vikince tam muselo být okolo čtyř měsíců no a mě bylo 11 je to zárověň důkaz že Vikinka se dožila přibližně dva a půl roku (do dneška jsem se domnívala že jen něco málo přes dva roky) no a ta druhá fotka je z 12.3.2005 takže tam Viki bylo (pokud dobře počítám) asi devět měsíců. (Blbne nám skener, takže až ho táta spraví, tak to sem radši naskenuju)
Přišla jsem na to celkem náhodou. Prohlížela jsem si fotky a najednou vidím Viki a v tu chvíli jsem si vzpoměla jak jsem to fotila. Ty fotky byli sice vedle sebe, ale na zadní straně má každá úplně jinej datum. No a omluvám se za kvalitu hned jak to půjde naskenuju to do počítače a budete si to moct pořádně prohlídnout. :o)

Lupínka si nechám!!!

1. září 2007 v 16:31 | Hryzalka |  Novinky
Takže Lupínka si na 99% nechám. To jedno procento je, když mi to mamka nakonec zatrhne, ale o tom silně pochybuju, když to byl z velké části její nápad, že si mám Lupínka nechat. Byli jsme se v bazaru zeptat na nějakou klec a v pondělí ji možná už budou mít. Mámě se poslední dobou Lupínek hodně zalíbil a já si nedokážu představit, že se s ním rozloučím. No mamka je sice trochu alergička na zvířata, ale jenom v malé míře a křeček její alergii nevadí. Máme i psa, ale ten už mamce trochu vadí. Máma má sice Sárynku moc ráda, ale alergie je alergie. No co to tu melu :o) No Lupínka si prostě nechám :o)) Nebudu se zbytečně moc rozepisovat, protože by to potom skoro nikdo něčet. :o)
Jo a co říkáte na novej designe. Myslíte že je to změna k lepšímu? Já myslím že jo. Musím se pochváli t:o)) Jejky!!! dneska mám ale dobrou náladu, takže doufám že vás všechny nakazim :o). No vidíte z dobrý nálady už píšu úplný hovadiny :oD Tak se mějte a piště, piště, piště(komentáře).
:o))
:o)) Promiňte to ta dobrá nálada, už to docela dost přehánim ((o: