Říjen 2007

Události-Nové věci pro křečky

31. října 2007 v 16:59 | Hryzalka |  Události
Dneska jsem se rozhodla, že napíšu ty události o dost delší než normálně a možná to takhle dlouhý budu psát už pokaždé
Nové krmení:
Pomatujete, jak jsem minule koupila křečkům novou napáječku a jak jsem psala, že trochu protejká..No tak ono z toho do druhýho dne všechna voda vytekla, takže měl Lupínek všechnu podestýlku mokrou...No tak jsem jela 19.10 ze školy rovnou do Horoměřic, kdy jsem tu napáječku koupila a šla jsem jí reklamovat...No a nakonec mi místo tý napáječky daly dvě balení krmiva pro křečky.. jedno jsem dala sestře a to druhý jsem si nechala, takže maj křečci nový krmení.
Ferda si udělal malinký výlet:
Když jsem 21.10 čistila křečkům klece a když jsem právě čistila Ferdovu spodní vanu, tak jsem ho nechala v kleci bez té spodní vany a tu klec jsem normálně položila na zem....Když jsem měla tu spodní vanu už skoro hotovou, tak jsem si uvědomila, že Ferda se dokáže z tý klece dostat(Hryzalka ani Lupínek to neumí.....a to je lupínek menší než Ferda), když nemá spodní vanu (umí se protáhnout pod mřížkama, který maj sedět na tý vaně) No tak jsem se hned šla podívat jestli tam je no a on tam samozřejmě nebyl, ale byl hned vedle klece, takže to byl pro něj opravdu jenom mini výlet...
Zase nová napáječka:
No takže jak už se zmiňuju zahoře, tak jsem tu novou černou napáječku reklamovala...No takže jsem musela koupit jinou, takže když jsem jela s rodiči na Kladno, tak jsem chtěla ve zverimexu v Kauflandu koupit novou napáječku...chtěla jsem to koupit tam, protože tam jsem koupila ty moje dvě starý..No ale oni už asi tu velikost nevyráběj, protože jsem to tam nenašla byly tam jenom velký napáječky...No takže jsem se rozhodla, že si koupim stejnou napáječku, jakou má sestra, protože o tý vim, že neprotejká..No takže jsem ji koupila a Hryzalka už ji vyzkoušela a momentálně ji má u sebe Ferda
Nové dropsy:
No takže jak jsem byla v tom Kladně (píšu o tom v předchozim odstavci), tak jsem koupila ještě nějaké dropsíky, protože jsem zjistila, že ty staré mi skoro došly...No takže na městě jsem koupila ty v tom pytlíku nebo co to je...Moji křečci maj tyhle dropsy totiž nejradši jsou mléčno medový....No a ty druhý jsem koupila ve zverimexu, kterej je v kauflandu...Je to od docela známý značky. Jsou jablečný a křečkum je dám na Mikuláše...Oni jim stejně ty mléčno medový vydržej dlouho...No takže maj dvoje dropsíky =)
Koupila jsem záchod pro křečky:
V tom zverimexu v kauflandě na Kladně jsem koupila ještě záchod pro křečky, koupila jsem ho hned z několika důvodů: 1. Lupínek je hrozně učůranej, takže mu musim častěji měnit podestýlku 2. Myslím, že je to dobrá věc křeček se potom nemusí tolik čistit a je to pro něj higieničtější 3. Mám tři křečky, takže se nemusim bát, že jsem to koupila zbytečně, protože jeden z nich to určitě využije 4. Bylo to poprvé, co jsem ten záchod někde viděla a mohlo to být taky naposled 5. Ten můj modrej byl poslední, kterej měli......No jsem moooc ráda, že jsem ho koupila, ale ještě jsem ho nevyzkoušela, protože ho křečci dostanou až na vánoce.
No to je asi všechno dneska jsem vám sem dala celkem dost témat...jsou sice kratší, ale tyhle dva týdny se skoro nic zajímavýho nedělo...jen pár maličkostí, které jsem vám sem napsala =)

Návštěvnost za 22.10.2007 - 28.10.2007

29. října 2007 v 16:56 | Hryzalka |  Návštěvnost
Hmmm tak tahle návštěvnost mě potěšila......Minule to bylo jen 365 a dneska je to o 75 víc. No takže se to zase vrátilo k normálu. Do rekordu chybí jen sedm návštěv. Rekord je z konce prázdnin a dosud nebyl překonán =) No ale to je jedno. Prostě se mi návštěvnost líbí a jsem s ní spokojená =)
Pondeli: 41
Utery: 49
Streda: 68
Ctvrtek: 64
Patek: 84
Sobota: 62
Nedele: 72

Celkem: 440
Fotku vyfotila sestra asi v pátek (nejsem si jistá)

Kdy fotit křečka

27. října 2007 v 18:38 | Hryzalka |  Focení křečků
No možná si teď říkáte:"Vždyť to je úplně nepodstatný". No ale to není pravda, protože času hodně záleží......No nemůžu vám všem doporučit stejný čas, protože každý z vás má trochu jiného křečka (ať už povahově nebo vzhledově, ale v téhle kapitole si spíš povíme o vlstnostech). Od povahy vašeho křečka se odvíjí kdy je nejvhodnější ho fotit....To je celkem logický =) No tak já vám tady udělám tabulku...No ale vymyslela jsem si ji sama, takže se nedivte, že je to tak primitivní xD
Čas focení je důležitý, kvůli aktivitě vašeho křečka. Nebudete přece fotit hodně aktivního křečka večer, protože to se vám ho nejspíš vyfotit nepodaří. No a líného nemůžete fotit odpoledne, protože by nejspíš ani nevylezl z domečku.
Aktivita křečkaNejvodnější čas k focení
Křeček je hodně línýAsi dvacet minut po tom, co večer vyleze z domečku. (to už by měl být dostatečně aktivní)
Křeček je línýStačí pět až deset minut po tom, co vyleze z domečku, ale šlo by to bez problémů i ráno.
Křeček je normální
No tak u takového křečka je to celkem jedno, ale doboručila bych. Ráno nebo spíš večer, když vyleze z domečku, aby jste ho nemuseli budit.
Křeček je celkem dost aktivní
No takže to bude potřeba ho radši vzbudit, aby nebyl tolik aktivní. A doporučila bych ho na focení vzbudit přibližně půl osmé ráno nebo přibližně v osm večer.
Křeček je hiper ktivníNo tak to bych doporučila ho vzbudit v odpoledních hodinách, protože to bude rozespalý a nebude tudíž tolik aktivní, ale i přes to to může být složitější než s normálním křečkem
No jenom bych chtěla upozornit, že křeček by se moc budit neměl. Tam kde je napsáno, že se má vzbudit, tak ho buďte velice šetrně, aby nebyl podrážděný. Stačí mi třeba párkrát jemně fouknout do kožíšku. No a když ho vzbudíte, tak ho neberte hned do ruky, to by ho taky podráždilo....nechte ho, aby se v klidu probudil a dejte mu radši nějakou dobrotu a teprve potom ho začněte fotit.
No a ještě bych chtěla dodat, že se tím nemusíte tak úplně řídit...to spíš v případech, kdyby jste měli s focením ´vašeho křečka problémy...Já Hryzalku i Ferdu fotím pokaždé jindy, ale většinou večer...Já se tímhle moc neřídím a ani by mě nenapadlo tohle napsat, kdyby nebylo Lupínka, protože on je celkem dost aktivní, takže když ho fotím večer, tak se mi povede málo která fotka. No tak já jsem to vyřešila tím, že ho prostě večer nefotím.
Na tenhle článek bude trochu navazovat i příští článek o focení, který bude o místě k focení křečka.

Čtvrté připomínky

25. října 2007 v 12:33 | Hryzalka |  Připomínky
Takže tyhle připomínky píšu se zpožděním....No a hned se dozvíte proč. Stačí se jen přečíst následující článek:
Nemám čas:
No to že nemám čas není tak úplně pravda....Řeknu to přesněji-Mám málo času, ale jenom někdy.....Dneska mám třeba času celkem dost, ale občas si prostě na blog čas udělat nemůžu....No já vám to vysvětlím na jednom příkladu. třeba ztovna na těhle připomínkách- No takže tyhle připomínky jsem měla napsat včera, ale zbylo mi jen velice málo času a za tak krátkou doby bych ani nestihla dát nové fotky do galerie, takže nemělo cenu tyhle připomínky vůbec začínat psát.... No a uvedu ještě jeden příklad- V pondělí má být pokaždé návštěvnost, ale tohle pondělí (22.10) jsem se prostě na počítač nedostala vůbec....čas na to abych sem dala návštěvnost jsem sice měla, ale zrovna, když jsem si našla čas, tak nešel internet xD No tak jsem vás jenom chtěla upozornit, že se to možná bude stávat častěji, protože mám teď pořád míň a míň času.
Dárek od Terky:
Rozhodla jsem se, že diplomky a dárky budu dávat do připomínek.......Takže Terka mi vyrobila tenhle krásný diplomek......moooc děkuju.
Galerie-Hryzalka, v den co přijel Ferda:
Jak už jsem vám minule slíbila, tak jsem vám dnes dala do galerie Hryzalčiny fotky, které byly foceny v den co přijel Ferda. Kvalita je nic moc, protože když jsem to fotila, tak jsem ještě moc fotit neuměla. No a navíc je těch fotek docela málo, protože ten den jsem fotila hlavně Ferdu.....(No tak to je celkem jasné). Protože mi připadalo, že je těch fotek fakt málo, tak jsem dala do galerie ještě dvě fotky sestřiných Roborowčáků. No a příště vám sem dám ten zbytek Ferdových prvních fotek a potom zařídím novou složku, kterou bude mít Hryzalka a Ferda dohromady (tedy složka s názvem Hryzalka a Ferda), protože to už budou fotky jak jsou Hryzalka a Ferda společně v krabici a seznamují se...... No takže Hryzalčiny fotky ze dne kdy jsem si koupila Ferdu najdete TADY a ty dvě fotky sestřinývh Roborowských křečků najdete TADY a TADY.
Upravené články:
Moc jsem toho neupravila, protože jsem neměla čas (to už jsem vám psala nahoře). na poslední chvíli jsem něco málo upravila: Trošku jsem upravila článek Otázky-ZDE a potom jsem v některých článcích opravila chyby, ale na ty vás nebudu odkazovat, protože se tam kromě tych opravenejch chyb nic nezměnilo. Přidala jsem pár fotek do článku o růstu mláďat-ZDE a ještě jsem upravila článek o zraku- ZDE.

Návštěvnost za 15.10.2007 - 21.10.2007

23. října 2007 v 14:17 | Hryzalka |  Návštěvnost
Hmmmm, tak tohle je mazec....No v první řadě se vám musím omluvit, že jsem tu včera vůbec nebyla a musím vás také upozornit, že se to teď bude stávat asi častěji....No ale o tom vám povím víc zítra v připomínkách...No takže když jsem si dnes četla svoje e-maily a najednou přišla ředa na e-mail s touhle návštěvností a já ho otevřela, tak jsem byla v šoku, protože takový prudký pokles jsem tu ještě nezaznamenala. No popravdě je to první výrazný pokles. No takže doufám, že se to ještě zlepší. 60tka byla dosažena dokonce jenom v úterý a to ještě k tomu jen tak tak.....No a ani celkově ta návštěvnost nedosáhla ani zdaleka 400. Prostě se to nevyvedlo... Snad to bude příště aspoň o tošičku lepší.
Pondeli: 50
Utery: 60
Streda: 52
Ctvrtek: 50
Patek: 57
Sobota: 43
Nedele: 53

Celkem: 365
Na foení taky nemám moc čas. sice vám sem dám novou fotku, ale je to asi jediná nová, kterou jsem v poslední doby vyfotila...Je to focené na program krajina. No jak jsem vám už psala v článku o programech k focení, tak se program krajina hodí spíš k focení saténových křečků než křečků s normální srstí

Focení klecí

20. října 2007 v 18:32 | Hryzalka |  Focení křečků
No takže tohle je takový menší článek o focení klecí. Ale myslim si, že tohle všechno už určitě víte... No ale i přes jsem se rozhodla tenhle článek zveřejnit.
Focení klecí vám asi bude připadat jednoduché. No ono to vlastně jednoduché je, ale aby vypadala klec na fotografii co nejlépe, tak musíte také vědět z jakého úhlu ji fotit.
Z boku: Když vysokou klec vyfotíte z boku, tak bude vypadat, že je strašně hubená, což ve skutečnosti vůbec nemusí být pravda. No a když vyfotíte nízkou klec z boku, tak bude vypadat menší. No třeba všechny moje klece by vypadaly hubeně.
Ze shora: Když budete fotit vysokou klec ze shora, tak sice bude vypadat ještě větší než je, ale bude vypadat (stejně jako z pohledu z boku) hubeně. Malá klec bude vypadat ještě menší, ale bude vypadat širší. No ale celkově bude prostě vypadat menší...
Ze předu: ze předu bude klec vypadat taková jeká doopravdy je....Možná že i o kapánek větší, ale to je jen můj názor. Váš se samozřejmě může lišit. No takže klec vašeho křečka můžete bez obav fotit ze předu
Tip: Klec bude vypadat větší, když si ji k foťáku netočíte jedním rohem blíž...No prostě, když ji vyfotíte napůl ze předu a napůl z boku. To klec vypadá objeměji. No a když ji ještě k tomu vyfotíte mírně ze zhora, tak bude vypadat ještě větší. :o)
Já většinou (spíš skoro pořád) fotím klece ze předu, aby jste je viděli takové jaké jsou.....
No tak tady je jedna moje fotka klece focená zepředu. :o) No já vim o focení klecí asi jen to co jsem vám sem napsala, takže se nedivte, že nemám žádný supr fotky klecí...

Události-Lupínek se zase přdvedl

17. října 2007 v 15:07 | Hryzalka |  Události
Takže tyhle dva týdny se toho zase stalo hoooodně, takže jsem zase nevěděla, která témata mám vyškrtnout, aby toho nebylo moc. Bylo to těžké, ale nakonec jsem pro vás to nejdůležitější a to nejzajímavější: (ten první příběh si určitě přečtěte je to fakt něco...asoň podle mě)
Lupínek se zase předvedl:
4.10- No musím říst, že to byl fakt zážitek. Byl to fakt mazec, ale to by ste museli zažít nebo aspoň vidět, protože to není moc k vypravování to prostě není ono, ale pokusím se vám to vylíčit co nejlépe. No takže byl to den po minulých událostech. Když se začalo stmívat, tak jsem šla jako obvykle za křečkama. Dala jsem jin najíst. Při pohledu na Ferdu a Lupínka mě napadlo, že bych je mohla trochu seznámit. Lupínka jsem tedy dala do té krabice, která toho už hoodně zažila (Lupínkovo početí, všeljaké seznamování a také minulé seznamování Hryzalky a Ferdy, které málem skončilo "dalším Lupínkem" xD) No tak jsem tam potom dala i Ferdu a připravila jsem se, kdyby se začali prát. K tomu však nedošlo, ale jakmile se Ferda přiblížil k Lupínkovi, Lupínek dostal z Ferdy takovej strach, že vyskočil z krabice a tryskem byžel na opačnou stranu mého pokoje. Já jsem ani nezaváhala a už jsem byla v těsném závěsu za ním, když jsem po několika setinách sekundy dostala šanci Lupínka chytit, tak jsem se po něm ohnala, ale Lupínek byl tak rozdivočelej, že mi stačil bleskově uhnout. V další vteřině už běžel zase zpátky ke klecím. Já jsem samozřejmě zase běžela za ním, ale jakmile jsem ho chytila, tak mi vyklouzl hbytě z ruky. Lupínek jen trošku změnil směr k postely, ale já jsem byla rychlejší a poslavila jsem se mu rychle do cesty. Lupínek nestlihl zareogovat a otočit se, takže mi vběhl přímo do náruče a já jsem ho chytila. Všechno tohle se odehrálo jen v několika málo sekundách..., ale to ještě není všechno. Lupínka jsem sice chytila a dala do klece, ale Ferda byl po celou tu dobu volný. Ferda naštěstí nebyl tak rozdivočelej, takže se stačilo ohlédnout po pokoji a okamžitě jsem ho viděla, jak si to ťapká uprostřed pokoje. Ferdu jsem chytila bez problémů....No to byl teda zážitek já jsem se zase rozepsala a musím vám teda zkrátit ostatní témata. :o(
Ferda si "šprajc" nožičku:
Vzhledem k tomu, že předchozí příběh je hodně dlouhý, tak se tohle pokusim zkrátit. No takže 9.10 večer jsem šla dát křečkům najíst a najednou koukám, že Ferda nikde není, ale když jsem se podívala pořádně (já mám totiž brejle, ale nosím je jenom občas, takže jsem to neviděla pořádně) zjistila jsem, že je Ferda na svém oblíbeném můstku a má nožičku zaklíněnou mezi mřížkama. Nedokážu si vysvětlit, jak se mu to povedlo, ale fakt je, že měl nožičku mezi dvěma mřížkama a cukal sebou, aby se od tamtud dostal. Já jsem okamžitě dala klec na zem, abych měla do ní jednodušší přístup. Ferdovi jsem pomohla nožičku vyndat a Ferda šel radši ihned do domečku. No fak nevim jak tam tu nohu mohl dostat (spíš proč jí tam strkal) xD nebyl čas to vyfotit, takže vám sem dám aspoň starou fotku, kde je Ferda na tom žebříku.
Nová napáječka:
No takže jsem včera koupila křečkům novou napáječku, protože mám tři klece, ale jenom dvě napáječky do klece (třetí je totiž do akvárka). No já jsem jí už chtěla koupit dávno, ale vždycky jsem na to zapoměla. No tak včera jsem jí konečně koupila :o)) No jenom mám pocit, že z ní voda odkapává, protže tam přes noc hodně vody ubylo a Lupínek má trošku mokrý patro, takže doufám, že už to odkapávat nebude...No uvidíme

Návštěvnost za 8.10.2007 - 14.10.2007

15. října 2007 v 16:26 | Hryzalka |  Návštěvnost
Hmm tak dneska vás asi moc nepochválím, protože jste se na mě minulej týden pěkně kašlali xD. Néé jen si z vás utahuju. Samozřejmě, že si nemyslím, že by ste se na mě vakašlali. Jen jste asi neměli moc času.......No každopádně se návštěvnost o dost snížila. Už před dvěma týdny jsem měla takové tušení, že se návštěvnost začne snižovat, ale ona se pomalu zvyšovala, ale tenhle týden to najednou udělalo "hups" (prostě to skočilo dolů). Hmm a ještě k tomu byla překročena 60tka jen jednou......Minule jste překročili dokonce devadesátku, takže je to celkem dost velkej rozdíl od minula.......Hmm tak já se na to už radši nebudu dívat xD.
Pondeli: 64
Utery: 46
Streda: 54
Ctvrtek: 48
Patek: 55
Sobota: 51
Nedele: 67

Celkem: 385
protože jsem nebyla moc potěšena, tak jsem vám nevyfotila nic novýho....hmm zase si dělám srandu. jen jsem neměla čas fotit :o)

Focení-programy

13. října 2007 v 11:36 | Hryzalka |  Focení křečků
No takže v tomhle článku najdete výsledky focení s různými programy. Já mám fotoaparát olympus (jak už tu píšu po několikáté), takže jsou to fotky s programy, které má olimpus.
No takže vám vždycky napíšu název programu a k tomu se nějak vyjádřím a dám vám příklad fotky.
Tam kde to šlo jsem to vyfotila i na focení z blízka.
Program auto- No tak tim fotim většinou já. Řekla bych, že dělá moc pěkné fotky.
Auto- No nevim jakej je rozdíl mezi programem auto a auto. Vím jenom, že jedo je pro plně automatické focení a jedno má ještě nastavitelné focení, ale teď nevim který. No každopádně dělá taky moc pěkný fotky. No možná že fotky na auto jsou víc ostřejší.
Portrét- Program portrét dějá moc rozmazaný fotky, jinak na portréty je samozřejmě dobrý, ale na focení křečků se prostě používat nedá.
Krajina- Na krajinu jsou celkem hezké fotky. Zdá se mi, že vzadu je fotka ostrá a ve předu už tolik ne. No ale mě se to tak cekem líbí. Fotka mi připadá zajímavější, takže na krajinu klidně foťte. A na satéňáky (to je třeba Hryzalka) Je to asi nejlepší program, protože satéňáci maj na tenhle program nádhetnou srst.
Noční scéna- Hmmm tak na tu určitě nefoťte, protože se fotka dlouho zpracovává a pak vám z toho vyjde nějaká příšernost. No křečka sice vyfotíte, ale ten vám hned zase uteče nikam jinam a jako druhá fotka, která mírně překrývá tu první, aby byla fotka večer lepší (nevim jak to mám jinak říct), se vám vyfotí bez křečka, takže budete mít křečka na konečné fotce barevnýho (v mám případě oranžovýho) a když hnete foťákem, tak budete mít celej obraz posunutej. Já jsem třeba na první fotce měla Hryzalku a ruku a na druhý není ani moje ruka a ani Hryzalka a obraz je ještě k tomu o kousek posunutej.
Sport- Program sport je spíš na focení lidí v pohybu. Křeček se sice pořád hýbe, ale je malej a na tenhle program se prostě fotit nedá. Fotka je příliž zaostřená a křečke na ní prostě nevypadá dobře. No a navíc, když fotíte v šeru nebo někde, kde není moc světla, tak budete mít fotky tmavý (jako třeba já tuhle).
Krajina+portrét- Tenhle program celkem ujde. Křeček vypadá dobře, ale na většině fotek je rozmazaný. Tenhle program je hodně podobný programu krajina. Rozdíl je vtom, že je prostě těžší vyfotit pěkně ostrou fotku křečka. Sice budete mít pozadí pěkně zaostřené, ale křeček bude na většině fotek rozmazaný.
Autoportrét- No tak autoportrétem určitě křečky nefoťte, protože vaše fotky budou stejně jako u programu portét rozmazané.
Hmm tak to byly fotky Hryzalky focené na různé programy s mím hodnocením.
Ještě mám program na natáčení, ale o tom psát nebudu, protože tohle je článek o focení a ne o natáčení a navíc bych nevěděla co k tomu říct jiného, než že se s tim natáčí xD

Třetí připomínky

10. října 2007 v 15:58 | Hryzalka |  Připomínky
No takže dneska tu není nic důležitého.....prostě jsou tu jen věci, které vám píšu pokaždé (tzn. nová složka v galerii a upravené články). Nic víc tu není. Možná že je to lepčí, protože aspoň nezatěžuju zbitečnýma blbostma navíc. :o)
Galerie-první Ferdovy fotky:
A je to konečně tu. Přidala jsem do galerie i Ferdu!!! No takže jsou to Ferdovy první fotky a nejsou moc povedené, protože za prvé jsem v té době neuměla skoro vůbec fotit a za druhé byl Ferda strašně hiperaktivní. Jestli vám připadá, že Hryzalky staré fotky jsou lepší, tak máte pravdu, ale je to tím, že Hryzalka je fotogenická a celkem klidná. No a nedala jsem tam všechny Ferdovy první fotky, protože to by toho bylo moc. Příště vám dám do galerie Hryzalčiny fotky, když přijel Ferda a přespříště ten zbytek Ferdových fotek z provního dne u mě. No a aby jste tomu rozuměli, tak název té fotky jsem psala, když jsem si to dávala na blog (tedy přibližně v té době, co byly ty fotky pořízeny) a ten popis (to pod fotkou) jsem psala, když jsem to dávala do galerie (tedy dnes). Takhle to dělám vždycky, ale asi jsem vám to ještě neříkala.....Tak konečně vám sem tedy dám ten odkaz :o) -KLIK
Upravené články:
V průběhu minulých dvou týdnů jsem upravila tyto články: O senu a slámě- TADY, o pamlscích- TADY, o materiálu k ohlodávání-TADY, o solném kolečku-TADY a o vodě- TADY
No tak tohle snad úplně stačí. Jestli jste čekali víc textu, tak se podívejte na ty upravený články tam je snad pro vác textu dost. :o)

Návštěvnost za 1.10.2007 - 7.10.2007

8. října 2007 v 21:02 | Hryzalka |  Návštěvnost
Omlouvám se, že vám sem dávám návštěvnost takhle pozdě, ale neměla jsem přístup na počítač......Kdybych se vám zítra neozývala, tak se nedivte, protože tu možná zase nebudu...No to víte-musim řešit věci okolo školy: učení, schánění školy, příprava na přijímačky,atd.. No tak taky něco k návštěvnosti.... Návštěvnost se sice troorchu snížila ale i přes to padl rekord v návštěvnosti za jeden den. Bylo to v sobotu (92 lidiček). Minulý rekord byl 85 a stal se 2.září v neděli. Tedy před měsícem. Návštěvnost nádherná (aspoň pro mě). No tak já už musim končit, tak papa. :o)
Pondeli: 41
Utery: 48
Streda: 48
Ctvrtek: 60
Patek: 63
Sobota: 92
Nedele: 77

Celkem: 429
Podle mě je tahle fotka fakt nádherná :o)...Možná tomu nebudete věřit, ale fotila jsem to na program krajina xD (no o tom si povíme v článku o focení, který zveřejním nejspíš v sobotu)

Focení-momentky

6. října 2007 v 11:28 | Hryzalka |  Focení křečků
Doufám, že všichni víte co jsou to momentky v souvislosti s fotografováním. Jsou to fotky, které zachycují nějaký moment. U křečků třeba jak se zrovna myje. No prostě jsou to fotky, na kterých je někdo třeba v nějaké legrační pozici nebo právě něco dělá. Fotky, na kterých člověk jen tak stojí a usmívá se momentky nejsou. Tak to funguje i u křečků. Doufám, že jste to pochopili, protože já moc dobře vysvětlovat neumím.No já teď ale budu spíš mluvit o těch opravdu hezkých momentkách, když křeček třeba zrovna legračně panáčkuje atd..
No tak přejdeme k focení- Vyfotit pěknou momentku digitálním fotoaparátem je těžší než normálním, protože u digitálu se dlouho nabíjí blesk, ale kdo to s digitálem umí určitě ví, jak se to dělá.
Většinou, když chcete křečky vyfotit v nějaké legrační pozici, tak než se vám nabije blesk, tak začne křeček dělat úplně něco jiného a když se vám to zázrakem povede, tak je to rozmazané, ale já vám řeknu, jak se dá vyfotit pěkná nerozmazaná momentka.
Nevím jestli to jde i u jiných značek fotoaparátů, ale vím, že u olimpuse to jde. No takže nejdřív si musíte nastavit foťák na vyhovující program (pro focení křečků je to většinou program auto) potom si nastavte focení zblízka, aby fotka nebyla rozmazaná (focení velmi zblízka radši ne, to je moc a fotky jsou pak rozmezanější, než by byly normálně.). No a teď přejdeme k opravdovému focení. Takže jemně stiskněte spoušť, ale ne úplně jenom napůl a počkejte, až se vám nabije blesk. Spoušť nechte pořád stisklou (nepouštějte ji). Počkejte, na vhodnou chvíli, kdy budete chtít křečky vyfotit(po celou tu dobu spoušť nepouštějte) a když ta vhodná chvíle přijde, tak spoušť domáčkněte až dolů a vyfotí se vám přesně to, co jste chtěli. Musím jen upozornit, že nevím, jestli to jde i u jiných zneček než je olimpus. No můžete to zkusit a pak mi dyštak napište.
Tenhle "fígl" můžete použít i při běžném focení, ale samozřejmě nebudete mít nastavené focení z blízka atd..
No takže doufám, že jste můj výklad pochopili a bude se vám někdy hodit.
Mezi některé odstavce jsem vám dala některé moje momentky, aby jste si mohli představit jak to bude potom vypadat :o) ta první fotka je ještě celkem čerstvá, ale ty ostatní jsou už starší (snažila jsem se vám sem dát fotky, které se tu ještě neobjevili). Na té předposlední fotce je Lupínek, když byl ještě malej a na poslední fotce je Hryzalka s Lupínkem v bříšku (den před porodem).

Události-Ferda+Hryzalka

3. října 2007 v 19:37 | Hryzalka |  Události
No takže se opět stalo mnoho zajímavých věcí, ale já vám to sem nebudu psát všechno to bych se upsala, takže jsem vám napsala aspoň tohle:
Nové krmení:
19.9-Koupila jsem svým křečkům nový druh krmení. Moc jim to chutná a to krmení vypadá opravdu kvalitně.....už podle toho co píšou na obalu-po stranách obalu: píšou jak to dávkovat, čím to krmivo doplňovat (zeleninou atd.) a ostatní důležité věci. No a píšou složení (celkem detailně), deklarované jakostní znaky, no a výrobce. Píšou to všechno v osmi různých jazycích. Vzadu na obalu: tam je pár bodů, kde píšou ještě něco o tom krmivu (např.: Neobsahuje GMO, lehce stravitelné krmivo se zvýšeným obsahem živin, minerálů a vitamínů, vhodné pro křečky, myšky a další drobné hlodavce).
Písek:
19.9 jsem dala křečky do písku pro činčily, aby se zbavli různých roztočů a podobných hajzlíků (no ale myslim, že ani žádný neměli), no a taky proto, aby si hezky vyčistili kožíšek (hlavně Hryzalka, protože ta už je starší a o svou srst už se nestíhá starat). Noo takže jsem je dala do toho písku a mooooc se jim to líbilo :o)
Ferda zdrhnul:
21.9- No já už si to moc nepomatuju.......Moment už se mi to vybavuje.........No tak už si trochu vzpomínám..........Joo, takže šla jsem dát křečkům najíst a pak jsem šla k počítači. U počítače jsem byla jen chvilku asi dvě minuty a pak jsem si chtěla jít připravit učení na další den a najednou koukám, že si to Ferda trajdá po pokoji. Šel v klidu, takže jsem nemusela ani pospíchat, abych ho rychle chytila, takže jsem mu jednoduše nastavila ruku a on si ji očichal a vlezl mi na ni. Dala jsem ho do klece a mezitím jsem přemýšlela kudy mohl utéci. V tu chvíli jsem si všimla otevřených dolních dvířek, které byli mimochodem mezi Ferdovou klecí a Lupínkovou, takže mu muselo dát práci se tamtudy protáhnout. No nevim kdy jsem mu ty dvířka otevřela, protože najíst mu dávám dvířkama v patře. No usoudila jsem, že si je asi otevřel sám, protože kdybych je otevřela já, tak by to vypadalo jinak. No usuďte sami:
Ferda+Hryzalka:
30.9 jsem dala Ferdu a Hryzalku společně do krabice (předtím tam byli společně Ferda a Lupínek). Nechtěla jsem, aby měli spolu mladé jenom aby se viděli. No a chvíli se navzájem očichávali a pak se chtěli začít pářit. Já jsem rychle Ferdu chytla za uvolněnou kůži na šíji a strčila ho do klece a Hryzalku jsem potom dala taky do klece. Naštěstí k ničemu mezi těma dvěma nedošlo, ale Ferda pak byl celeý večer přehnaně hyperaktivní (Slušně řečeno. Původně jsem chtěla říct "nadrženej", ale to už je jedno) Byla to legrace ho pozorovat jak nadšeně běhá po klecixD
Hmm tak to je asi to nejzajímavější jinak jsem pro vás měla připravený ještě tři témata, ale ty už nebyly tolik zajímavý a navíc by toho bylo moc.

Návštěvnost za 24.9.2007 - 30.9.2007

1. října 2007 v 16:19 | Hryzalka |  Návštěvnost
Nooo tak jste mě mile překvapili. Já jsem si myslela, že tu návštěvnost začne pomalu klesat, ale ona se naopak pomalu zvyšuje. No rekord to suce není, ale je to zatím druhá nejlepší návštěvnost :o). takže vám mooocinky děkuju, že navštěvujete tento blog a také budu moc moc ráda, když mi tu zanecháte aspoň malý obyčejný komentářík :o))
Pondeli: 55
Utery: 50
Streda: 44
Ctvrtek: 60
Patek: 79
Sobota: 64
Nedele: 79

Celkem: 431
Fotečka je asi dva týdny stará,a le to vám snad nebude vadit :o) No já vím, že sem dávám Lupínka často, ale když on má tak legrační fotky :o)