Leden 2008

Návštěvnost za 21.1.2008 - 27.1.2008

28. ledna 2008 v 18:41 | Hryzalka |  Návštěvnost
Wow fakt díky.....moooc jste mě potěšily...no minulej rekord za týden byl 634 =D No já nemám čas něco psát...strašně pospíchám...no a na skypu dneska taky asi nebudu...no ale možná, že ještě něco k tý návštěvnosti pozdějc dopíšu, tak zatim pa.
Pondeli: 92
Utery: 101
Streda: 89
Ctvrtek: 94
Patek: 147
Sobota: 145
Nedele: 127

Celkem: 795
na fotce jsem já a Lupínek =D...napadlo mě, že nemám žádný fotky, kde jsem společně s křečkama...No ale blbě se to fotilo, takže vzniklo například tohle =D

BEST HAMSTER- legrační fotka

25. ledna 2008 v 17:14 | Hryzalka |  Soutěže
Jak už název napovídá, v tomhle kole se bude hlasovat který křeček má nejvtipnější fotku. No tak hlasujte pro fotku, která vás nejvíc rozesmála nebo vám protě připadala nejvtipnější.
Pod fotkou bude vždycky moje hodnocení (1-10) a komentář. Když tam bude nízké číslo, tak se na mě prosím nezlobte...Já musím být přísná, aby to mělo smysl.
No a hned dám majitelům soutěžících ÚKOL:
Předstacte si, že pracujete v nějaké firmě. Třeba na křeččí krmivo, pamlsky nebo klece, vybavení atd. vymyslete si co chcete, ale musí se to týkat křečků. Vedoucí firmy (já) vám dal za úkol udělat pro firmu leklamu na její výrobek. Můžete udělat televizní reklamu (video), plakát, animaci atd. To je taky na vás. Podmínkou je, že na té reklamě musí být fotka vašeho křečka...No jinak si tu reklamu můžete udělat jak chcete. Máte na to čas 21.2 to znamená, že to bude do pátého kola soutěže, takže na promyšlení a zpracování máte hodně času =) Posílejte mi vaše výtvory na mail(irena.zmes@seznam.cz ) ..No a na videjka mi stačí adresa kde to video je....
No a teď konečně přejdeme k soutěži =)

Rychle se přihlašte!!!

24. ledna 2008 v 17:36 | Hryzalka |  Soutěže
Právě jsem změnila první pravidlo soutěže BEST HAMSTER.TADY máte pravidla a přihlášku. No takže jsem teda změnila to pravidlo, takže můžete přihlásit víc svých křečků.....No udělala jsem to protože chci, aby to zítra začalo a chybí mi poslední soutěžící.....No ale můžete přihlásit i víc křečků...Nemusí být totiž zrovna 10 soutěžících, může jich být kledně víc...10 je prostě minimum.....No tak posílejte přhlášky dokud to nestopnu (Dolů do tohohle článku napíšu stop).....už se těšim na vaše přihlášky a připravte se na zítřek....
PS: Všechny, kteřá se přihlásej do doby než to stopnu beru i kdyby muselo být třeba 20 soutěžících, takže se nebojte, že vás nepřihlásím =)

Události- Hryzalka je moje šikulka

23. ledna 2008 v 16:15 | Hryzalka |  Události
No tentokrát se toho moc nestalo, ale pro jednou to snad nevadí
Hlásněte:
Chtěla bych vás poprosit, aby jste hlásli pro moje křečky.....Každý je v soutěži někde jinde, ale aspoň můžete hlasovat pro všechny...No takže Lupínek je TADY, Hryzalka TADY a Ferda je TADY. No a nezapoměˇbte, že tady na tomhle blogu je taky soutěž...Přihlašování bude do pátku..No ale jestli se do čtvrtka všichni nepřihlásej, tak povolim, aby si mohl jeden majitel přihlásit víc křečků. No a když to udělám, tak to bude podle mě plný hned =) Jo a dostala jsem k soutěžu, kde je Hryzalka i ikinku, takže stačí kliknout na obrázek a můžete hlasovat pro Hryzalku =)
Ferda se rychle učí:
Ferda je fakt šikovnej...Hned jak jsem mu dala záchod, tak se do něj naučil......No já jsem si myslela, že s Ferdou to bude horší než s Lupínkem, ale on se to naučil sám...Já jsem mu nemusela vůbec pomáhat....Je to můj malej ušáček flekatej =)....No já nevim, jestli jste si toho na fotkách někdy všimly, ale on má příšerně flekatý ouška...Má na nich takový prťavý flíčky...hnědý, bílý a taky béžový xD...No fakt nevim jestli jsem vám to někdy říkala =)No a tenhle týden ani minulej jsem vůbec nefotila...nějak jsem neměla chuť, ale připravuju, že se pokusim udělat nějaký pěkný fotky..No něco víc profesionálnějšího, ale bude to jenom pokus, takže nepočítejte s zázrakama =)...no dám sem fotku, kterou vim, že tu ještě nebyla, ale ja už docela dost stará...Fotila jsem to před vánocema...ferda akorád označkoval klec.
Hryzalka je moje šikulka:
načapala jsem Hryzalku jak zívá a protahuje se =) No a každej kdo ví něco o křečcích ví co to znamená......No je vidět, že Hryzalka přece jenom není tak stará jak vypadá.....Sice se už i chová jako starej křeček, ale když se občas protáhne, tak je to dobré znamení....no To Lupča úplně kipí zdravím a stejně se protahuje jenom občas...No a zívá taky jen málo kdy...No ale možná že ho prostě u toho nevidim...No fotku nemám, protože jsem byla fakt šťastná a Hryzalku jesem pozorovala...No a jít pro foťák pro mě v tu chvíli fakt nebyla vůbec důležitý......jo a možná začnu zase natáčet...Aspoň uvidíte jek se teď Hryzalk chová...
Tak zatim pa a příště se budu s událostma víc sbńažit,......To slibiju =)

Návštěvnost za 14.1.2008 - 20.1.2008

21. ledna 2008 v 15:29 | Hryzalka |  Návštěvnost
Wow...Ná já si tak jdu jako každej den po škole zapnout počítač a všechno zkontrolovat......No tak jsem našla na e-mailu další přihlášku do soutěže best hamster no a taky úplně senza návštěvnost =)....Moooooc jste mě potěšily........No třeba si někdo z vás řekně, že to není zas tak suprová návštěvnost, ale u mě je to rekord.....Sice jenom za týden, ale včera jste se hooodně přiblížily ke starýmu rekordu za den =).......Jo a taky jste každej den kromě čtvrtka, kde jste to jen těsně minuli, dosáhly víc jak 70. Mooooc děkuju!!!!!
Pondeli: 97
Utery: 78
Streda: 80
Ctvrtek: 69
Patek: 86
Sobota: 108
Nedele: 116

Celkem: 634
Novou fotku nemám, protože minulej týden byl hodně náročnej na učení, tak se omlouvám......Dám sem aspoň nejakou starší fotku =) Jo a nezapomeňte:
 • Nezapomeňte, že je Lupínek TADY v soutěži a že včera začalo nový kolo, tak tam prosím běžte hned hlásnout!!! =)
 • No a TADY je soutěž best hamster a chybí mi ještě aspoň tři soutěžící, takže kdo ještě svýho křečka nepřihlásil, tak ať se tam jde hned podívat a dyštak se přihlásí!!! pls =)

Můj křeček a já

20. ledna 2008 v 15:04 | Hryzalka |  Knížky o křečcích
Název: Můj křeček a já
Autor: Peter Hollmann
Fotograf: Monika Weglrová
Počet stran: 63
Rok vydání: 2006
Knížka je zaměřená spíš na základy chvu křečků apod. Je to spíš taková malá příručka pro začátečníky, ale i tak se v ní najdou zajímavé nápady.
V knize je 5 kapitol: nezapomeň- Nezbytná pravidla, portrét- Typický křeček, přátelství. Jak získat důvěru, zábava- Hraní a zábava s křečkem, šťastné stáří- šťastné a aktivní stáří.
První kapitola obsahuje několik základních bodů pro vybavení, výživu a péči. Na konci knihy je malý zápisník, do kterého si můžete vyplnit údaje o vašem křečkovy. No a uprostřed jsou 4 rozkládací strany.
Co zajímavého knížka obsahuje:
 1. Obsahuje různé rady od chovatele, prodavače nebo zvěrolékaře.
 2. Příběhy s křečky
 3. Jsou tam i tabulky. Například jak se křeček mění s věkem.
 4. V knize jsou testíky. Třeba jak dobře znáš svého křečka atd.
Ilustrace a fotografie:
 1. V knížce jsou krásné fotografie....Jsou hodně pestré, zajímavé a nápadité.
 2. Kreseb tam bohužel moc není...Jenom u příběhů je vždycky nějaká jednoduchá kresba a u rad jsou propracovanější a berevné kresby. No ale myslím si, že tenhle nedostatek kreseb perfektně doplní ty nádherné fotky.
Knížka byla hodně zajímavá......Líbyli se mi dvojstrany, na kterých byly třeba hračky atd. Dokonce jsem s tátou podle téhle knížky vyrobila ten dřevěný můstek...také jsem se inspirovala testíky =)
!!!POZOR!!!-Prosím nekopírujte tento článek (ani žádný jiný z tohoto blogu)

Soutěž BEST HAMSTER

19. ledna 2008 v 19:17 | Hryzalka |  Soutěže
Dneska jsem psala normální článek a on se mi smazal...pekně mě to nas....neštvalo =D...No a tak jsem se rozhodla, že bude soutěž....je pěkně netradiční a ještě to nemám absolutně promyšlený, ale bude to bomba!!! (snad)
Přihláška: (přihlášku mi posílejte mailem na irena.zmes@seznam.cz)
 1. Vaše jméno
 2. Křečkovo jméno
 3. Příběh o vašem křečkovi
 4. Jeho vlastnosti (chci, aby jste mi napsali vlastnosti tipu hodný, líny atd, ale i tipu rád šplhá, pořád běhá atd)
 5. Popiště jak se o křečka staráte (pojměte to jak chcete)
 6. Fotka, na které je váš křeček dobře vidět
 7. Nějaká vtipná fotka, na které je váš křeček
 8. Fotka křečkovy klece nebo akvárka
 9. fotka vybyvení (nebo ho aspoň podrobně popište, ale fotka by byla lepší...No a klidně stačí, když vyfotíte klec, ale musí tam to vybavení být vidět)
Pravidla:
 1. Můžete přihlásit klidně všechny svoje křečky
 2. Připravte se, že po vás budu možná chtít nějaká úkol (například vyrobyt diplomek na nějké téma)
 3. Soutěž má 10 kol a může se přihlásit 10 křečků...To znamená, že v každém kole vypadne jeden
 4. Každé kolo bude jiné...V některém se bude posuzovat příběh a v některém třeba ftopná fotka
 5. O tom kdo vypadne nebude rozhodovat jenom anketa...Já přidávám zvláštní body (1-10), které se na konci každého kola přičtou k bodům v anketě
 6. Hlasy si klidně schánějte, ale byla bych ráda, kdyby to proběhlo ce nejvíc spravedlivě, ale to záleží hlavně na vás.
 7. Možná, že ještě nějakou maličkost k pravidlům přidám, takže s tím prosím počítejte =)
Tak jak se vám soutěž líbí...Bude v ní hodně překvapení!!! No tak posílejte přihlášky!!!! Už se na ně moooc těším. No a kdyby jste něčemu nerozuměli, tak se klidně zeptejte a já vám to vysvětlím =)

Desáté připomínky

18. ledna 2008 v 18:57 | Hryzalka |  Připomínky
Zase nový desing:
No tak to už jsem psala, ale to nevadí....Byl tu zimní design a ten bych musela za chvíli měnit, takže jsem to změnila hned jak jsem měla čas, protože bych ho třeba potom neměla a ten zimní desing by tu byl do léta =D...No tak dyštak piště jak se vám líbí, i když jste mi to už vlastně dávno psali xD
Články o knížkách:
Začala jsem psát články o knížkách, ale to už určitě víte....No zase jsem neměla co psát a pak mě napadlo psát o knížkách. Doma mám sice čtyři, ale zatím napíšu jenom o třech, protože tu poslední jsem ještě nečetla, jelikož mám za měsíc referát a musim stihnout přečíst něco jinýho, takže na tu si minumálně měsíc počkejte =D
Galerie-Lupínek a Hryzalka po porodu:
Když byla Hryzalka po porodu, tak jsem vždycky fotila buď já nebo samotnáho Lupínka, protože jinak to nešlo to by se Hryzalka asi zbláznila.......No takže jsem udělala dvě složky...jednu pro Hryzalku a jednu pro Lupínka...Normálně bych udělala jenom jednu (třeba pro Lupínka) a tu druhou bych udělala až za dva týdny, ale teď jsou to kulatý připomínky, takže budou dvě.....No jsou tam fotky do týdnu po porodu a příště budou Ferdový fotky, když byl čerstvě otcem =D....Tady máte odkaz na Hryzalku mamku- KLIK a tady na Lupínka prcka- KLIK.

Návštěvnost za 7.1.2008 - 13.1.2008

14. ledna 2008 v 15:46 | Hryzalka |  Návštěvnost
Fakt jste mě potěšily.... Tahle návštěvnost je fakt nádherná...Sice to nené rekord, ale to nevadí.....Já normálně propadám z občanky!!! jsem dostala za 4 a pak jsem radila kamarádce, tak mi to učitelka opravila na 5 xD.....No ale to už je dávno a ta učitelka je hodná...Ona to myslela spíš výchovně xD. pochybuju, že mi dá na vysvědčení za 5 xD Takže vyznamenání asi budu mít. No ale to už zase kecám o blblostech... tak se podívejte, jak často mi sem chodíte...Jo a změnila jsem designe, ale to jste si určitě všimli, tak doufám, že se vám tu teď líbí víc =)
Jo a nezapoměňte, že Lupínek ja v soutěži o nejhezčího křečka TADY. Jo a tentokrát je to další kolo, tekže ti, kteří už pro mě hlasovali můžou hlasovat znovu!!! =)
Pondeli: 71
Utery: 66
Streda: 63
Ctvrtek: 90
Patek: 71
Sobota: 89
Nedele: 112

Celkem: 562

Nový desing

13. ledna 2008 v 17:50
Právě pracuji na novém desingu, protože tenhle se mi nějak nelíbí...No za chvilku to možná bude =)
Upraveno: No tak už to asi je....Tenhle článek tentokrát mazat nebudu, ale nezařadím ho do žádné rubriky...No můžete mi poradit, co by se ještě dalo s tim desingem udělat, aby to vypadalo líp....No tam mi dyštak napiště do komentářů =)

Náš křeček

13. ledna 2008 v 14:49 | Hryzalka |  Knížky o křečcích
Název: Náš křeček
Autor: Peter Hollmann
Fotograf: Karin Skogstad
Počet stran: 127
Rok vydání: 2006
Knížka je o všem, co se tíká křečků. Je velmi obsáhlá a jsou v ní i trochu odbornější věci než v jiných knihách o křečcích. Jako domácí rádce úplně stačí.
Kniha je rozdělena do čtyř kapitol- Než si křečka pořídíte, Jak křečka správně chovat a krmit, Naučtě se křečkovi rozumět a Obecně důležité. Každá kapitola z prvních tří kapitol má přibližně 5 podkapitol.
Na konci knížky je dvojstrana o vašem křečkovy, kterou si můžete vyplnit a úplně na konci je test o křečcích, který prověřuje kolik jste se o křečcích z této knížky dozvěděli.
Co zajímavého knížka obsahuje:
 1. V knížce jsou i malé články pro děti. jsou označené žlutou bublinou, která vychází od křečka nad ní. je to vždy nějaká důležitá připomínka, zpracovaná tak, aby si to děti pomatovali....
 2. Jsou tam i tipy, které jsou označené šedým rámečkem. Tyto tipy obsahují vždy nějakou zajímavou a jednoduchou radu.
 3. V knížce jsou přehledné tabulky. Například je tam tabulka, která zobrazuje vývoj mláděte.
Ilustrace a fotografie:
 1. V knížce jsou nádherné fotografie. Fotky opravdu oceňuji, protože jsou fakt povedené.
 2. Kresby, které knížka obsahuje jsou opravdu nádherné. Například kapitola o křeččí řeči je kresbami nádherně ilustrovaná.
Tahle knížka byla moje první a moc mi při chovu křečků pohohla. Nejzajímavější část byla asi ta o chovu potomstva, kterou jsem se hodně inspirovala, když jsem psala o chovu na tento blog. Také oceňuji tabulku o druzích křečků, kam se často dívám si ověřit nějaké informace o nějakém křečkovy =)
!!!POZOR!!!-Prosím nekopírujte tento článek (ani žádný jiný z tohoto blogu) nebo se mě aspoň zeptejte, protože jsem si všechny fotky skenovala sama a text jsem si taky vymýšlela sama. Ostatně jako u všeho na tomto blogu.

Události-Lupínek za skříní

12. ledna 2008 v 14:40 | Hryzalka |  Události
Strašně se vám omlouvám, že píšu události až teď, ale ono se toho moc nestalo...Většina toho co píšu se stala až dneska....Já jsem neměla tenhle týden vůbec čas něco psát, ale o víkendový článek nepříjdete...Napíšu ho zítra =)
Jo a nezapoměňte, že je Lupínek TADY v soutěži, tak jestli se vám líbí, tak pro něj pls hlásněte =)
Lupínek už umí čůrat do záchodu:
No to vlastně není ani žádná novinka, protože Lupínek to umí už dávno, ale stalo se to těsně po tom, ci jsem psala minulé události a událost to je, takže jsem to musela napsat......No Lupínek to už prostě umí a teď se to bude učit Ferda....Dneska jsem křyčky vyčistila a dala jsem záchod k Ferdovi...on si ho moc nevšímá, takže asi bude těžší ho to naučit, ale já věřím, že se to povede =)...No aspoň se tam neválí tak jako Lupínek =D No a tohle je jediná fotka, která se mi povedla vyfotit s Ferdou a záchodem pro křečky.
Lupínek za skříní:
29.12 mi Lupínek utek za skříň...Den před tím jsme totiž jeli za babičkou do Kutné Hory a přespaly jsme tam....No a když jsme se vrátily, tak jsem hned běžela za křečkama a viděla jsem , že je Lupínke vzhůru, tak jsem ho vzala do ruky a on mi najednou z ruky vyklouz a zdrhnul za skříň...Tam neměl kam utýct, takže jsem na něj čekala, až vyleze.....No a on vždycky vykoukl a pak zase zalezl....No a potom dlouhou dobu nevykukoval a to už mi to přišlo divný, tak jsem si za skříň posvítila paterkou a on tam nebyl.....No tak jsem zpanikařila a rychle jsem běžela pod posel vyndavat krabice, abych se podívala, jestli tam Lupínek není.......No když jsem vytáhla druhou krabici, tak jsem viděla něco jak se leskne...No a pak jsem si tam posvítila a bylo to Lupínkovo očíčko =)....Tak jsem Lupínka vzala do ruky a vrátila do klece....Chtěla jsem vy vynadat, ale to by nemělo smysl a navíc by se mě pak bál.....No dostal trest, že jsem si ho ten den nevšímala =) (Fotku nemám...)
Lupínkovy fotky s křeččím záchodem:
Psala jsem článek o křeččím záchodě a pak mi došlo, že k tomu mám málo fotek, tak jsem šla Lupínkovy záchod vyčistit, aby si ho víc všímal (stejně bych mu ho druhý den vyčistila) No a Lupínke mě nezklamal a dělal pěkný hovadiny....Ty nejlepší fotky jsem dala do toho článku KLIK a sem dám jednu míň povedenou, kterou jsem sem ještě nedávala....No takže teď už tu jsou všechny, jelikož jich víc nemám, protože ty nepovedený jsem vymazala.
Ferda a lux:
No já bych to sem nepsala, kdyby tady bylo víc připomínek, ale protože je jich tu tentokrát málo, tak to napíšu......no dneska jsem čistila křečky a Luxovala jsem bobky z pater...Ferda se mi tam připlet a trošku se mi přicuc k luxu, ale jenom malinko on se spíš divil co to má znemenat, ale jenak byl úplně v pohodě...Mám štěstí, že když luxuju bobky z pater, tak dávám lux na melej výkon, abych nevyluxovala i křečky......No to se jednou totiž stalo sestře....nevim jak jí napadlo, luxovat v kleci s džungarákama (ona nevěděla, že si může výkon nastavit, takže luxovala na plnej).....No a připlet se jí tam křeček a ona ho vyluxovala......Naštěstí se mu nic nestalo, ale k smíchu to fakt nebylo.......No a teď mluvim zase o Ferdovi-nemám fotku, ale mám aspoň fotku z čištění, jak Ferda horolezčil, takže sem dám aspoň tu =)
Lupínek placka:
Při čištění křečky nedávám do přenosky, protože je čistim všechny najednou a to že jsou přitom v kleci jim ani mě nevadí...No a když čistim spodní vyny, tak křečky normálně nechávám v klecích bez nich...No a z tý velký klece umí Ferda a Lupínek utýct, když tam ta vana není.....No a Lupínek byl dneska zrovna v tý velký kleci, takže mi pořád utíkal...No a já jsem ho vyfotila...Povedla se mi jenom jedna fotka, protože jsem nechtěla Lupínka nechat pořád takhle dělat placatýho...No ale když to dělá, tak je to fakt legrace on je úplně placatej =(...No a Ferda ještě víc =)
Hryzalka nedělala nic moc zajímavýho, takže jsem o ní neměla co psát, ale to je tim, že je už stará a takový věci co dělá třeba Lupínek už prostě nedělá....ale stejně je to moje krasavice...Dám sem aspoň aktuální fotku:

Návštěvnost za 31.12.2007 - 6.1.2008

7. ledna 2008 v 16:05 | Hryzalka |  Návštěvnost
Fakt jste mě potěšili....Rekord za den je sice 123 a já mám za tenhle týden maximálně 102, ale i to mi příjde dobrý, protože přes stovku za den jsem měla jenom jednou jedinkrát a to byl ten rekord a teď už jste překročili stovku 3x......No ale za týden tu bylo 582 lidí...To je fakt super..Je to rekord!!!.....Starej rekord je 513, takže to se zvedlo o hodně....Já vim, že dřív jsem měla okolo 400 nebo někdy i 500, ale teď to mám skoro 600, takže to je skvělí....No prostě mám radost a doufám, že se tahle návštěvnost udrží =)
Jo a Lupnek je TADY v soutěži miss křeček, takže pls hlásněte...Budu vám moooc vděčná a když mi písnete tak váš hlas klidně oplatím v nějaké soutěži, kde jste vi =)
Pondeli: 72
Utery: 80
Streda: 102
Ctvrtek: 63
Patek: 77
Sobota: 101
Nedele: 87

Celkem: 582
Naposledy jsem fotila fotky ke článku o křeččím záchodu, ale když Lupínek nebyl na záchodě, tak jsem ještě mezitím udělala i pár fotek s Ferdou a taky s Hryzalkou a myslím si, že tahle si mi povedla...No teda není to žádnej zázrak, ale Hryzalka tam ani nevypadá tak stará jako na jiných fotkách, takže se mi ta fotka líbí =)

Křeččí záchod

5. ledna 2008 v 13:56 | Hryzalka |  Vybavení a klec
Křeččí záchod sice není důležité vybyvení klece, ale i tak se dá do vybavení zařadit....Možná, že bude chvíli trvat, než si křeček zvykne čůrat do záchodu, ale až se to naučí, tak určitě uznáte, že je to pro vás užitečné. Křeččí záchod se dá koupit ve zverimexu, ale jen málo ve kterém...Já jsem měla štěstí, protože ten můj byl poslední...No ale záchod si ůžety vyrobit sami....To už záleží na vaší fantazii =)
Křečkovy nemusíte tak často čistit klec, protože když čůrá do záchodu, tak vlastně podestýlku v podstatě ani neznečistí.....Samotný záchod by se měl čistit asi dvakrát za týden.....Stejně tak jako domeček, takže můžete čistit domeček a záchod současně =)
Do záchodu by se měla používat speciální směs do křeččího záchodu. Taková směs se ale těžko schání, takže pokud ji neseženete můžete použít kočkolit nebo v lepším případě písek pro činčily...V písku pro činčily se křeček bude zpočátku převalovat nebo hrabat (asi tak jako na fotkách), ale jakmile se tam poprvé vyčůrá, tak už by se v písku už převalovat neměl. Pokud ale směs do záchodu seženete, tak si ji kupte je to lepší než ten písek nebo kočkolit......Pokud si myslíte, že by mohl kočkolit křečkovy vadit, tak ho do záchodu nedávejte moc...Dejte tam jenom trošku a doplňte to podestýlkou. Křečkovy, který je na záchod už zvyklý by nemělo vadit, že když vám zrovna dojde směs do záchodu, tak mu tam dáte jenom podestýlku. Jestli je na záchod opravdu zvyklý, tak tam bude čůrat i tak.
Asi by taky nebylo od věci, kdybych napsala, jak křečka na záchod naučit.....No někteří křečky tam začnou čůrat hned, ale některý je prostě zvyklý na svůj roh klece a nechce se ho vzdát....V takovém případě dejte záchod do křečkova oblíbeného rohu, ale jestli si křeček i přesto najde nový roh klece, tak musíte dát počůranou podestýlku do záchodu, aby křeček cítil kam má čůrat.....V rohu, kde předtím čůral by neměla zůstat žádná počůraná podestýlka, protože když tam zůstane, tak tam bude křeček čůrat dál. Nějak tak jsem to udělala a Lupínkem.
Já ještě se záchodem pro křečky moc zkušeností nemám, takže se nedivte, že jsem zatím napsala jenom tohle.....No zatim jsem to zkusila jenom s Lupínkem a na fotkách je vidět, jak si tam dokáže vyhrát, když má záchod čistý =)...Bohužel jsem musela fotit přes mřížky klece, protože kdyby si Lupínek všimnul, že jsem otevřela dvířka, hned by běžel ke mě......Jo a na tý poslední fotce se Lupínek drbal, takže to vypadá docela legračně =)

Deváté připomínky

3. ledna 2008 v 15:13 | Hryzalka |  Připomínky
Přemýšlela jsem:
No já vim, že je to divnej název pro článek, ale mě nic jinýho nenapadlo…..No já jsem přemýšlela, že připomínky normálně zrušim, ale pak jsem se rozhodla, že je rušit nebudu…Oni asi nejsou moc zajímavý, ale aspoň kvůli galerii je nechám…Můžete mi napsat do komentářů váš názor na připomínky nebo co by mohlo být místo nich…No prostě jak byste to udělali vi…….
Galerie-Hryzalka čeká Lupínka 2:
No nemyslim to tak, že by byla Hryzalka zase březí, ale tak, že je to druhá skupina fotek, jak je Hryzalka březí =) .....Je to poslední den Hryzalčiny březosti…No ale fotky, který jsem fotila po porodu budou až příště a budou i dvě nový velký složky (Hryzalka a Lupínek, Lupínek). Už se ttěšim….Doufám, že vy taky…No tak tady máte odkaz na ty fotky, který jsem přidala dneska KLIK
No a to je všechno…tentokrát toho bylo hodně málo….No ale já bych toho napsal víc, ale mě to nešlo vůbec zveřejnit a vždycky se mi to smazalo…Když se mi to stalo potřetí, tak jsem si to radši nejdřív napsala a uložila ve Wordu, abych to nemusela psát pořád dokola…..