Únor 2009

Návštěvnost za 16.2. 2009 - 22.2. 2009

26. února 2009 v 16:41 | Hryzalka |  Návštěvnost
O dost se snížila, což mě mrzí, protože jsem byla na horách a právě tomuhle jsem chtěla zabránit těma načasovanejma článkama a koukám, že to moc nepohomlo... kdyby tu nebyly, tak by to asi bylo ještě nižší, ale stejně je mi to líto, protože je to velkej pokles, tak doufám, že to teda bylo jenom kvůli těm horám, ale

Pondeli: 85
Utery: 63
Streda: 66
Ctvrtek: 91
Patek: 69
Sobota: 82
Nedele: 102

Celkem: 558
Starší fotka, ale tentokrát Lupínka =)

Návštěvnost za 9.2. 2009 - 15.2. 2009

26. února 2009 v 16:30 | Hryzalka |  Návštěvnost
Nějak sjem na návštěvnost úplně zapoměla. Tohle je ještě návštěvnpst, která mi přišla, když jsem byla na horách... Tu další sem dám za chvilku.
Pondeli: 112
Utery: 97
Streda: 96
Ctvrtek: 115
Patek: 102
Sobota: 116
Nedele: 103

Celkem: 741
Nemám žádnou novou fotku, takže jsem sem dala starší fotku Ferdy =)

BH - finále

25. února 2009 v 17:51 | Hryzalka |  Soutěže
Zde jsou výsledky semifinále:

Kdo udělal nejlepší titulní stranu časopisu?
1.Tomasseekk16 % (14 Hlasy)16 %14+1+0 Hlasy
2.Bublinka36 % (31 Hlasy)36 %31+5+2 Hlasy
3.Rézík48 % (41 Hlasy)48 %41+10+3 Hlasy

No takže Rézík vyhrála deváté kolo a Tomasseekk vypadl. jsem tedy zvědavá, kdo vyhraje toto kolo. Já už mám svého favorita =)

A víte co? Já se k tomu ani nebudu vyjadřovat, protože sama nevim, co bych k tomu napsala =).. Sami posuďte, co vás víc oslovilo. No a body rozdám jenom asi 1 a 4.. ještě nevim, ale možná ani body nedám, protože je to hodně vyrovnaný.... No a kolo bude trvat nejspíš až do příštího pátku.

Kdybyste nemohli přečíst text u obrázků, tak klikněte na ikonku pod tím a tam je to větší =)

Bublinka s Bublinkou:


Rézík se Špuňťou:


Jsem zpátky

22. února 2009 v 13:10 | Hryzalka |  Upozornění
Jak už název napovídá, tak jsem se vrátila =(.... Asi si říkáte, proč ten smutnej smajlík =D.... No to je jednoduchý. prostě bych tam nejradši ještě minimálně týden zůstala... Měli jsme fakt pěkný počasí. Spousta sněhu atd atd... no ale teda občas byla i vánice =D... Sioce ten hotel byl strašnej,a le jinak to bylo úplně perfektní... jestli chcete vyprávět, tak čtěte dál... jestli ne, tak nemusíte, ale určo mi napište aspoň nějakej pěknej komentík =)

Křeček pacifický *

21. února 2009 v 8:00 | Hryzalka |  Vymřelé druhy
Také křeček pacifický (Oryzomys galapagoensis), popsaný z ostrova Chatham (San Cristóbal) na základě materiálu dovezeného Darwinem z jeho cesty kolem světa, byl považován za vyhubeného. Až nedávno se ho podařilo americkým zoologům objevit na sousedním ostrově Barrington (Santa Fé).
File:Galapagos Rice-Rat.jpg

Informace jsem získala z knihy Vyhubená zvížřata od Miloše Anděry a obrázek z anglické Wikipedie

Křečík pembertonův (a křeček Nelsonův)

20. února 2009 v 8:00 | Hryzalka |  Vymřelé druhy
Křeček Nelsonův (Oryzomys nelsoni) a křečík pembertonův (peromyscus pembertoni) vymizeli z ostrůvků při pacifickém pobřeží Mexika v letech 1898 a 1932. Vemi se však podobají kontinentálním formám a možná ani samostatnými druhy nejsou!

Křečík pembertonův dával přednost teplotám mezi 22-25°C. Pohlavně zralý byl když mu bylo zhruba 55 dní. Březost trvala 23 dní. Žily 4-5 let. Tento druh je bohužel velmi špatně známý. Ocas měl delší, než hlavu. Střed hřbetu měl hnědý a jinak by světlehnědý s pomerančovým proužkem od tváře až po zadeček. Bříško měl světlé. Tlapky měl dlouhé asi jako jeho uši, a někdy i delší. Lebku měl střední velikosti.

Podrobnější informace o křečíkovi Nelsonovi se mi nepodařilo nalézt.

Informace jsem získala z knihy Vyhubená zvížřata od Miloše Anděry a z anglické Wikipedie.

Křeček hbitý

19. února 2009 v 8:00 | Hryzalka |  Vymřelé druhy
K vymizení Poddruhu křečka hbitého (nesoryzomys indefessus indefessus) z malého ostrůvku South Seymour nepřímo přispěly události druhé světové války. Vybudovaná letecká základna zničila poslední vhodná stanoviště a došlo k zavlečení konkurenčních myší a krys.

Zdroj: Kniha vyhubená zvířata od Miloče Anděry

Křeček Darwinův

18. února 2009 v 8:00 | Hryzalka |  Vymřelé druhy
Křeček Darwinův (nesoryzomys darwini) z ostrova Indefatigable je považován za vyhubeného od 30. Let minulého století.

Byl to noční živočich a obýval doupata nebo skalní trhliny. Jeho vymizení může být způsobeno konkurencí a nemocemi dovezených krys a potkanů.

Jako zdroj informací mi sloužila kniha Vyhubená zvířata od Miloše Anděry a anglická Wikipedie.

Křeček galapážský *

17. února 2009 v 8:00 | Hryzalka |  Vymřelé druhy
Významné místo v topografii vyhubených hlodavců zaujímají Galapágy. Na tomto souostroví žije Jen 6 druhů nebo poddruhů hlodavců. Křeček galapážský (Nesoryzomys swarthi) z ostrova san salvador nebyl pozorován zhruba od roku 1965, ale Podle zdrojů z anglické Wikipedie byl nedávno v roce 1997 znovu pozorován.

Zdroje informací: Kniha vyhubená zvířata od miloše Anděry a anglický text z Wikipedie.

Křeček ostrovní (a křeček Thomasův)

16. února 2009 v 8:00 | Hryzalka |  Vymřelé druhy
K vyhubení křečka ostrovního (megalomys luciae) a křečka Thomasova (oligoryzomys victus) z ostrovů santa Lucia a Sant Vincent došlo v druhé polovině 19. Století.

Křeček ostrovní byl velký asi jako malá kočka nebo lasice a měl tmavé břicho a tenké drápky. Poslední známý zástupce toho truhu zemřel v Londýnské Zoo v roce 1852 po třech letech v zajetí, ale poslední záznamy jsou z roku 1881. Ty jsou však sporné. Pokud bude mít někdo z vás možnost podívat se do londýnského přírodopisného muzea může tam najít jeden exponát křečka ostrovního.

O křečkovi Thomasově se mi nepodařilo najít nic bližšího.

Informace zpracované z knihy vyhubená zvířata od Miloše Anděry a z anglické Wikipedie.

Křeček pižmový

15. února 2009 v 8:00 | Hryzalka |  Vymřelé druhy
Promyky, zdivočelí psi a kočky a všudypřítomné krysy mají na svědomí i některé druhy tzv. rýžových křečků na Malých Antilách. Mezi ně patří také Křeček pižmový (Megalomys desmarestii) z ostrova Martinik.

Je postrádán zhruba od roku 1902. Jeho vymizení mohla urychlit erupce sopky Mont Pelé, která zničila podstatnou část ostrova.

Křeček pižmový je v Angličtině nazýván "antillean muskrat" čili antilská ondatra. Měl hodně pachových žláz, které dodávaly jeho kožešině pižmový zápach. Od tud tedy jeho přívlastek pižmový.

Informace a obrázek zpracovány z knihy Vyhubená zvířata od Miloše Anděry.

Odjíždim

14. února 2009 v 7:00 | Hryzalka |  Upozornění
Tento článek je načasován. Právě teď už jsem v Peci pod Sněžkou a zpět domů přijedu 21.2 a to určitě nebudu mít čas ani náladu být na PC, takže články, které nebudou načasované čekejte tak 23.2 ju? =)

Ale nebojte se, že to tu teď bude týden bez života =). Načasovala jsem články o vymřelých druzích. Původně jsem měla v plánu víc článků,a le zjistila jsem, že když každý den zveřejním jeden o vyhubeném druhu, tak to bohatě stačí a ještě mi zbydou nějaké druhy, až přijedu =D.. No takže člínyk, které jsem měla jenom nahrubo napsané dodělám až přijedu z hor =).. Aspoň budu mít míň práce. Hned zítra čekejte první (teda po tomhle vlastně druhý) načasovaný článek.
Jelikož jsou články o vyhubených křečcích poměrně krátké (není o nich toho moc známo a ani na anglických stránkách jsem o nich kolikrát nenašla ani pořádnou zmíňku), tak jsem je načasovala tak, aby byl každý den zveřejněný jeden =)

BH - časopis

13. února 2009 v 16:06 | Hryzalka |  Soutěže
Toto jsou výsledky z předešlého kola:

Koho fotomontáž je nejlepší?
1.Tomasseekk25 % (26 Hlasy)25 %26+3 Hlasy
2.Bublinka36 % (38 Hlasy)36 %38+1 Hlasy
3.Mummye14 % (15 Hlasy)14 %15+5 Hlasy
4.Rézík25 % (26 Hlasy)25 %26+7 Hlasy
Vyhrála Bublinka a bohužel vypadla Mummye.

Pro ty, co si scháněj hlasy: zamyslete se nad sebou. Co z toho máte? Stejně to vyjde najevo, tak co z toho teda máte?

Úkol do dalšího kola: Pošlete mi nějakou pěknou fotku vašeho křečka a připiště, proč by jste měli zrovna vy s vašímk křečkem vyhrát. Můžete mi buď polsat jen tu fotku a do mailu připsat ten text, nebo to můžete nějak nápadidě zpracovat třeba ve photofiltru. Ale hlavně to nepiště příliš dlouhé. No sami uznejte, jak dlouhé by to mělo být. Tentokrát můžete posílat až do soboty. Jak budou hodnotit návštěvníci to je na nich, ale já osobně budu hodnotit jen ten text a když se nebudu moct rozhodnout, tak bych mrkla i na fotku, ale jestli budete mít text zpracovaný i graficky to je mi celkem jedno.

Zde jsou práce soutěžících, kteří měli vytvořit titulní stranu časopisu:


Komix - Ferda a koupání

12. února 2009 v 20:58 | Hryzalka |  Moje tvorba
Původně jsem chtěla dodělat nějaké články o vyhubených křečcích, když jsem dělala tenhle komix, ale internet chvíli nešel, takže jsem si řekla, proč nevyrobit nějaký ten komix =)
No a původně jsem to taky chtěla načasovat na dobu, kdy budu na lyžáku, ale nakonec mi bohatě vystačily vyhubené druhy, takže sjem se rozhodla, že to zveřejním už dnes.

Je to o tom, že Ferda se už těší, co zas vymyslim (každý týden jim dělám nějaké zpestření ať už malé, nebo větší) a pak vidí, že ho chci vykoupat a chce utýct. pak je na mě naštvanej a když ho sušim, tak už je zas rád, že se může mazlit =)... No myslim, že to i v reálu přesně vystihuje jeho povahu =D
No teď koukám, že tam mám jednu chybu. Dávala jsem tam háčky dodatečně, protože vim, jak se věci bez diakritiky blbě čtou a v roztržitosti jsem ten háček umístila nad nesprávné písmeno =D... no tak se omlouvám, ale teď už to měnit nebudu.

Ohledně BH

11. února 2009 v 20:41 | Hryzalka
No takže včera jste mi měli odeslat úkol na příště... ještě ho nemám od Rézí, takže prosím pošli mi ho dneska, jinak nedostaněš bodování.. vim, že kolo začíná až v pátek, ale mělo se to posílat do úterka a já teď nemám čas to schánět a naposeldní chvíli to přidat do soutěže... pak už to těžko přidám...

Příští kolo bude o něco delší, protože se z hor vracím až v sobotu a určitě si nebudu zapínat Pc a už vůbec nebudu dělat další kolo soutěže... nejspíš to začne v pondělí nebo v úterý, ale jelikož to kolo začně tak pozdě, tak ho nechám minimálně do soboty a pak to už bude zas všechno normální.

Mám důvodné podezdření, že si tu někdo schání hlasy. Njn ten kdo to dělá ví, že mluvim o něm... No každopádně bych tomu soutěžícímu radila, a´t přestane, protože je to PODVOD a jestli má radost z toho, že vyhraje podvodem, tak ať to de dělat nikam jinam a nekazí mi tuhle soutěž.... Já si to umím zjistit, ale te´d nemám čas to zjišťovat, protože na to je potřeba mít hodně času, než se člověk dohledá, takže momentálně to zjišťovat nebudu, ale pokud to nepřestane, tak si to zjistit pudu a toho člověka vyhodim... No eventuelně to ani nemusim zjišťovat a můžu ho vyhodiut z fleku klidně už teď... Už si dýl říkám, že si ten člověk nejspíš schání hlasy a te´d jsem se opravdu přesvědčila.. sice nemám přímý důkaz, ale zjistila sjem, že si to myslí už celkem hodně lidí...

To je asi všechno, co jsem vám chtěla říct... a prosím RESPEKTUJTE pravidla, ke kterým jste se zavázali!!!

Návštěvnost za 2.2. 2009 - 8.2. 2009

9. února 2009 v 14:21 | Hryzalka |  Návštěvnost
No tak sice se drobet snížila, ale i tak je podle mě pěkná =)... Blog přece není jen o návštěvnosti.. je sice fakt, že když sem nikdo nebude chodit, tak to je pak k ničemu, ale jestli je lidí 200 nebo 300, to už je jen detail, a tohle je krásný číslo, tak si není proč stěžovat =)... nooo takže mooooc děkuju =)....

No a s těma článkama, který budou předpřipravený, když budu na lyžáku, tak nevim nevim.... určitě tu nějaký budou,a le asi ne všechny, který sjem plánovala, protože tak trochu nestíhám.. zkouším to nějak zkloubit, ale potřebuju zapsat četbu přečíst ještě starý pověsti český.. ty taky zapsat a ještě máme v tomhle týdku 3 testy a ještě budou určitě nějaký přepadový a ještě zkoušim stíhat nastavovat články =D... no tak nevim, jak to všechno do pádku stihnu =D... no nic, tak já se zas loučím a do půl druhý ještě zkusim udělat nějakej článek =D

Pondeli: 101
Utery: 93
Streda: 93
Ctvrtek: 93

Patek: 108
Sobota: 123
Nedele: 125

Celkem: 736

Úprava rozcestníků

8. února 2009 v 10:28 | Hryzalka |  Připomínky
Jistě jste si všimli, že jsem to tu trochu upravila. Například v rubrice krmení bylo namýchané normální krmení a mezi tim recepty, tak jsem na to udělala rozcetník. To samé jsem udělala s Druhama křeků, protože se chystám zveřejňovat články o vyhubených křečcích a nechci to mít namýchané. Dále jsem přidala do rozcestníku Hryzalčina banda dvě nové položky (Designy a Moje tvorba). No a ještě další drobné maličkosti, jako je třeba úprava vzhledu (např. první písmeno tučné), aby to bylo všechno jednotné.
Tak doufám, že je to tu zas o něco lepší a doufám že i přehlednější. Pokud máte k tomu nějaké připomínky, tak mi je prosím napište do komentářů a já se pokusím nedostatky opravit =)


Druhy křečků

8. února 2009 v 9:50 | Hryzalka

Hvězdičky u názvů vymřelých křečků znamenají, že byl druh za vymřelého jen považován.

BH - Fotomontáž

6. února 2009 v 15:43 | Hryzalka |  Soutěže
Výsledky předchozího kola:

kdo má nejvtipnější fotku svého křečka?

1.Tomasseekk19 % (20 Hlasy)19 %20+5+1 Hlasy
2.Bublinka21 % (22 Hlasy)21 %22+3+1 Hlasy
3.Mummye21 % (22 Hlasy)21 %22+1+0 Hlasy
4.Ráďa10 % (11 Hlasy)10 %11+8+1 Hlasy
5.Rézík29 % (31 Hlasy)29 %31+7+1 Hlasy

Rézík vyhrála a vypadla Ráďa.

Úkol do dalšího kola: Udělejte titulní stranu časopisu s vaším křečkem (celé zadání je v předchozím kole a nezapoměňte, že máte čas jen do úterý)

A tady jsou fotomontáže(hodnotila jsem nápaditost a taky jestli fotomontáž vypadá skutečně):