Březen 2009

Navstevnost za 23.3. 2009 - 29.3. 2009

30. března 2009 v 19:40 | Hryzalka |  Návštěvnost
Toplist asi v sobotu pěkně blbnoul, protože mi příde jako dost velká blbost, že by sem nikdo nepřišel, tak jsem se mrkla na detailnější statistiky a tam bylo normálně 71, tak jsem to tam napsala místo tý nuly a připočítala k celkovýmu počtu návštěv a vypadá to tedy takto....

Pondeli: 64
Utery: 77
Streda: 76
Ctvrtek: 66
Patek: 83
Sobota: 71
Nedele: 97

Celkem: 534

Jak zpestřit vašemu mazlíčkovi život?

29. března 2009 v 18:44 | Hryzalka |  Novinky
Mám sepsaných spoustu nápadů na toto téma,a le pořád přemýšlím, jestli to dám do jednoho dlouhatánskýho článku nebo to nějak rozdělím na kapitoly... je to těžké, protože ne vše se dá jednoznačně někam zařadit... udalám tedy takový "seriál" nápadů. V každém jich bude několik. Tak jak už jsem říkala jakž takž to mám sepsaný, ale ještě musim nafotit fotky.... Některý věci jsou spíš na léto, takže to zazím přeskočím,a le prozatím asi začnu těma nejjednoduššíma věcma... prostě budeme postupovat od základních věcí ke složitějším =)

Nevím, jestli první díl napíšu už dneska, ale do týdne se tu určitě objeví =)

Ven asi nepudem =(

24. března 2009 v 16:26 | Hryzalka |  Události
V neděli jsem s Ferdou ani Lili venku nebyla, protože nebylo tak hezky, jako v sobotu a v pondělí se to ještě zhoršilo, takže taky nic a dneska? No fuj.... Dneska sněží =(... Štve mě to, protože na Vánoce nesněžilo a když má konečně po tý hnusný zimě s minimem sněhu začít jaro, tak začne sněžit =(.. To je na palici =(... Sem si myslela, že už bude poměrně teplo a křečci budou už chodit aspoň na pár minut ven. Hmmm a budu si ještě muset asi dost dlouho počkat =(.. Chjo to je chumelenice =D.. Se asi picnu....=D
Njn vim, že je to článek o ničem, ale nevim co jinýho bych aktuálního napsala...

Jo a mám připravený nějaký rady proti kousání mříží a různý jiný vychytávky a blbůstky, ale nejdřív to chci ještě všechno nafotit apod., takže to tu ještě pár dní nebude. Popravdě nevim, kdy to udělám, ale snad brzo =)

Návštěvnost za 16.3. 2009 - 22.3. 2009

23. března 2009 v 14:47 | Hryzalka |  Návštěvnost
Njn tak k návštěvnosti jsem se už vyjadřovala minule a dneska bych se akorát tak zas opakovala... =D

Pondeli: 77
Utery: 64
Streda: 70
Ctvrtek: 61
Patek: 73
Sobota: 91
Nedele: 102

Celkem: 538

Jak dopadlo třídění SB

23. března 2009 v 13:00 | Hryzalka |  Upozornění
Ti co se mi přihlásili samozřejmě zůstávají a ti, co mě v SB neměli, nebo už blog zastavili jsem smazala a ty ostatní, co mě normálně v SB mají, akorát se nepřihlásili jsem zatím nesmazala, protože některá je mi líto mazat, i když o mě zřejmě ani nemají zájem.

Nová SB bylo těžké vybírat. Vybírala jsem si spíš blogy, které už fungují aspoň 3 měsíce, protože je jistější, že s blogem jen tak neseknou (ti, co mají blog jen krátkou chvíli, tak třeba buzdou mít šanci příště). A taky jsem vybírala blogy spíš o křečcích a kde mě něco zaujalo nebo mě prostě jen bavilo číst články. Blog také na mě musel příjemně působit a nejlépe těmto podmínkám vyhovovaly tyto blogy, které se stávají mími novými SB- Hamsterka, Frýda a Any
Zatím je budu vnímat jako nováčky a budu občas sledovat, jestli se jako má SB opravdu chovají a po čase je přidám je dám mezi ostatní SB, která mám už déle =)

Lupínek letos poprvé na zahradě

22. března 2009 v 11:48 | Hryzalka |  Události
Včera jsem chtěla vzít křečky van na zahrádku a něco vyfotit, ale nakonec jsem vzala jenom Lupínka, protože nebylo zatím moc teplo a navíc jsem měla na kartě jen málo volného místa na fotky. No ale nevadí. Lili a Ferdu vezmu třeba dnes nebo někdy jindy =)... zahrádku si určitě taky užijou =)

Nejdřív musel Lupínek vylézt z přenosky...
Potom jsme si spoli chvíli hráli...
... dostal pamlsek...
... zašplha si...
... A pak jsme šli zas domů =)

Návštěvnost za 9.3. 2009 - 15.3. 2009

21. března 2009 v 15:46 | Hryzalka |  Novinky
Sry, že to sem dávám tak pozdě, ale on to stejně nikdo nečte =D...Njn co mám k tomu taky pořád psát... Možná by to taky chtělo něco jinýho, než "díky, že sem chodíte" nebo "hmm tak zas klesla" =D... Ale co žejo... No prostě takováhle návštěvnost mě nikdy nepřinutí psát články, protože mě nijak nerozveselí... Když mám velkou návštěvnost, tak mám velkou chuť vám to nějak oplatit a psát články a otit, ale takhle toho moc nečekejte... Ani, když jsem konečně dopsala článek o Ferdovi, tak jste moc nepsali a půlka SB bude smazaná, prožože tu bůhví jak dlouho už nebyla.... Hmm no tak nic asi si to k srdci nevezmete =D Taky proč žejo =D

Pondeli: 82
Utery: 68
Streda: 70
Ctvrtek: 71
Patek: 73
Sobota: 72
Nedele: 110

Celkem: 546
Fotka je pochopitelně stará =D

Třídění SB

16. března 2009 v 13:20 | Hryzalka |  Upozornění
Dlouho jsem netřídila SB a všimla jsem si, že jsem si některá dokonce zapoměla napsat... Moc se omlouvám a abych v tom měla lepší pořádek, tak udělám rovnou třídění.

Tato SB se nemusí ozývat:
Ráďa, Ivišek, Mummye, Bublinka

Tato SB, ať mi raději napíšou, že si tenhle článek přečetly:
Andy, Ani, Hvězdička, Jahoda, Lenka, Lojzinka, Lolittes

Tato SB u mě už dlouho nebyla, nebo mě němají v SB, takže si je nejspíš taky smažu, ale mají ještě šanci mi napsat?
Bella, Nikinqa, Sibirka

No a Rézíka mažu rovnou, protože má teď blog dohromady s Mummyí, tak doufám, že to nevadí =)

Kdo se chce stát mým SB, tak může do komentářů taky napsat.

Piště do 20.3!

Ferda-info

14. března 2009 v 21:38 | Hryzalka |  Moji křečci
Vzhled: Ferda je křeček zlatý. Má světlehnědou srst s bílým "pruhem" na zádech a bílé bříško. Má béžový zadeček a masku také do béžova. Má flíčky na uších a podklad srsti má světlý... Ale když byl malý, tak měl místo světlehnědé tmavěhnědou barvu srsti.
Jaký je: Ferdík často šplhá =)...Občas, když příjdu do pokoje a on je vzbuzený, tak na mě zapanáčkuje a pak vyleze na domeček, obrátí se a pak už leze, ale drží se většinou jenom předníma packama =D. Když chce přestat, tak došplhá až k domečku a na něm se otočí =). Ferdík je takovej mazlík... Vůbec mu nevadí, když se s nim někdo dlouho mazlí.... Někdy, když slyší, jak někdo mluví v televizi nastraží svoje flakatá ouška a dokáže třeba minutu poslouchat, aniž by se hnul a je mu úplně jedno, že ho hladím po zádech =D. Když si s ním hraju, tak strašně rád šplhá dolů po rukách- Normálně se zavěsí za svoje zadní nohy a natahuje se k mojí druhé ruce a když je dostatečně nataženej, tak se pustí a hupsne na druhou ruku =) a také když běhá, tak ho vždy nechám kousek popoběhnout a pak ho zase vrátím a pořád takhle dokolečka a když to dělám déle, tak od už ani nepřestává běhat a máchá nohama i když ho mám v ruce =D.... No prostě s Ferdou je legrace =) Jinak je velice zvědavý, ale to spíš tak, že nastraží ouška než aby něco dlouze prohledával, ale i to občas dělá, ale ne s takovým zápalem jako třeba Lupínek.
Život: Ferdu jsem si koupila ve stejném zverimexu jako Hryzalku, který je v Kralupech. Bylo to 29.5.2007 Kupovala jsem ho nejen kvůli sobě, ale i kvůli tomu, že už jsem dlouho chtěla, aby měla Hryzalka mladé... Ale dlouho jsem přemýšlela, jestli si Ferdíka koupím... Trvalo mi 3 měsíce, než jsem se rozhodla, že teda chci dalšího křečka... 2.7.2007 jsem dala Ferdu a Hryzalku k sobě, aby měli malé křečky. Neměla jsem s tím zkušenosti, takže jsem je od sebe oddělila asi příliš brzo, takže se narodilo jenom jedno mládě a to je Lupínek =) S Ferdíkem se mi stalo mnoho příhod například jenu noc 4x utekl z klece =D a jednou večer mě Ferda probudil tím, že pochodoval u mojí hlavy =D no jak říkám s Ferdou není nuda =), ale také se stala jedna velmi nepříjemná příhoda, když se popral s Lupínkem a lupínek ho ošklivě pokousal. ferda pak měl na obličeji dlouho jizvu a jedno oučko trochu na stranu,a le teď už na něm není nic znát. =)
Má rád: Strašně rád se mazlí a ještě raději se probíhá na zahradě, to je na něm ta radost vážně vidět. Je jasný, že měl rád Hryzalku =). Má rád své oblíbené místečko nad kolečkem, kde většinou vyhlíží, když jdu do pokoje. Jeho oblíbenou pochoutkou jsou mouční červi - Po těch se může utlouct. Miluje šplhání po mřížích a často naslouchá, když hraje televize.
Nemá rád: Nesnáší, když ho někdo budí moc brzo. Nemá rád přepravku =D. Jinak je mírumilovnej =)

Jak mu říkám: Ferdo, Ferdíku, Ferďulo, Ferďuláku, Ferďasi a taky Ferdinande (když mě naštve)

Návštěvnost za 2.3. 2009 - 8.3. 2009

11. března 2009 v 14:23 | Hryzalka |  Návštěvnost
No tak se snížila,a le já už se ani nedivim =D... No nic, tak tady je...

Pondeli: 84
Utery: 79
Streda: 81
Ctvrtek: 82
Patek: 81
Sobota: 98
Nedele: 105

Celkem: 610

Ceny za BH

9. března 2009 v 17:33 | Hryzalka |  Soutěže
Docházely mi nápady, takže nic moc, ale jestli chcete někdo z prvních třech na diplom něco speciálního, tak vám ho moc ráda udělám... Klidně si napište. Já aspoň nebudu mít pocit, že jsem vás dostatečně neocenila =D

No všechny ceny sou dohněda, protože jsem měla zrovna nějakou "hnědou" náladu a žádná jiná barva, než hnědá (a bílá, ale ta se mi líbí vždycky) se mi nelíbila =D

Jo a rozhodla jsem se, že si dám do menu i Bublinku, ale jenom na měsíc a Rézíka tam nechám do vyměnění sady designů, což je skoro za tři měsíce =). Zatím sjem tam dala jenom odkazy, ale později možná udělám ikonky =)

BH - Vyhlášení

8. března 2009 v 14:07 | Hryzalka |  Soutěže
Finále dopadlo takhle:

Kdo se má stát Best Hamstrem???
1. Bublinka s majitelkou Bublinkou42 % (44 Hlasy)42 %44 Hlasy
2. Špuňťa s majitelkou Rézí58 % (60 Hlasy)58 %60 Hlasy

Takže vítězem BH se stává Rézí se Špuňťou!!!

Na druhém místě se umístila Bublinka se svojí Bublinkou.
A na třetím místě se umístil Tomasseekk.

Všechny diplomy teprve musím vyrobit. Vyrobím i pro ty, kteří se neumístili. No a vítěz bude mít navíc na mém blogu 2 měsíce odkaz na svůj blog u mě v menu =). Možná udělám i nějaký ten rozhovor, ale to záleží na čase.. Možná ještě dál něco vymyslim, ale nic neslibuju...

Každomádně všem umístěným a hlavně Rézí se Špuňťou moc gratuluju!!! =)

No a teď abych začala pracovan na těch diplomech =)

Focení s méďou

4. března 2009 v 11:03 | Hryzalka |  Události

Dlouho jsem křečky vůbec nefotila, takže když se přestěhovali ke mně, tak jsem se rozhodla hned něco nafotit a když už jsem šla fotit, tak ne jen tak ledajaký fotky v kleci nebo někde jinde, ale vyfotila jsem je s méďou =)... Bohužel u něj tak dlouho nevydrželi, takže mám i fotky, jak třeba panáčkují- No prostě obyčejný fotky =)
Nějaké fotky sem zveřejním =).. (Něco už jsem zveřejnila do článku o stěhování a o návštěvnosti)

První se chtěla fotit Lili. Vyfotila jsem ji sice nejdřív v kleci, ale pak už se fotilo s méďou:
Pak jsem fotila Lupínka. Podařily se mi dvě moc pěkné fotky. jsou si hodně podobné. Jedna je v předchozím článku a druhou dám sem:
A nakonec jsem samozřejmě vyfotila i Ferdíka, ale ten se moc o medvídka nezajímal, tak jsem ho vyfotila alespoň s koníkem:

Stěhování

3. března 2009 v 21:11 | Hryzalka |  Novinky
Tak už se zas stěhovalo =D
Křečci se v sobotu opět stěhovali ke mě do pokoje. Už není místnost pro zvířata, ale místo toho máme se sestrou každá zas svůj pokoj jen pro sebe.
Takže doufám, že křečci budou večer hodní a nebudou mě budit =). Už jsem s nima byla dvě noci a zatím jsem si na ten jejich noční život asi moc nezvykla, ale to brzy přijde =). Pomatuju si, že dřív, když ještě byla Hryzalka a křečci bydleli se mnou, tak večer někdy kousali mříže a mě to vůbec nevadilo, tak doufám, že si zas zvyknu =D. No ale zatim mříže nekoušou. Trochu jsem se obávala, jak to bude s Lili, protože vím, že Lupínek se zabaví i bez ohlodávání mříží a Ferda je prostě kliďas a taky jsem s ním dřívávejc (stejně, jako s Lupínkem) spávala v jedné místnosti, ale to s Lili ne a navíc vím, jaká ona je. Když jsem v její blízkosti a vůbec si jí nevšímám, tak je dost nervůzní a je pořád u mříží a někdy i hlodá, takže jsem se toho dost bála, ale zatím to vypadá, že když jsem s ní v místosti hodně dlouho a ona si už na to zvykne a je zas normální =)...
První noc mě spíš naštval Lupínek. Měl u sebe zas to malinké mřížované patýrko a tarně pro něj byla ohromná zábava ho zvedat, takže nadělal horší rambajz, než kdyby kousal mříže, takže jsem mu řekla, ať na nějaký patýrko zapomene a vyndala jsem mu ho =D
No a druhou noc mě zas naštval Ferda, ale to nebylo tak hrozný... Asi se mu jenom nějak zasekla napáječka, tak do tý kuličky v ní pořád šťouchal jazykem a ta kulička, jak vždycky sklouzla, tak to cinko a on do toho furt dokolečka šťouchal =D...Nevim, ale teď už zas funguje normálně... Ale jestli zas nepoteče, tak koupim novou.
Jsem zvědavá s čím mě křečuldové překvapí tuhle noc... Vsadim se, že tentokrát něco provede Lili... Jenom doufám, že to nebude to kousání mříží, protože už jsem dávno zapoměla všechny moje vychytávky, co dělat, aby byl trochu klid a navíc nevim, jestli by na ní působily, protože Hryzalka byla úplně jiná, žež Lili =D

Návštěvnost za 23.2. 2009 - 1.3. 2009

3. března 2009 v 20:34 | Hryzalka |  Návštěvnost
No tak myslela sjem, že když sem se vrátila, že sem zas začnete chodit normálně,a le koukám, že ne =D... Njn já vim, že jsem teď moc nepsala, ale nemohla jsem na můj počítač. Mohla jsem jenom na počítač v obýváku a tam chodí i moje sestra a táta, takže chápete, že tam se lehce nedostanu a popravdě jsem se ani nesnažila =D... Vlastně mi to ani nechybělo, ale teď mám zas chuť psát, tak doufám, že vás moje nové články zas donutí sem víc chodit =D... Hned du něco napsat!.... Jo a určite si všimli změny designu =).. ale článek o tom jsem už psala minule....

Pondeli: 82
Utery: 101
Streda: 77
Ctvrtek: 98
Patek: 93
Sobota: 93
Nedele: 100

Celkem: 644
Fotka je nová! =).. Dokonce ze včerejška =D