Červenec 2009

Nebyla jsem tu

31. července 2009 v 13:37 | Hryzalka |  Připomínky
Dva dny jsem tu nebyla, ale to jste určitě ani nepostřehli =)
Byla jsem poblíž Kutné Hory. Byli jsme na návštěvě u známých. Mají nového pejska, Peginu. Hned, jak jsem ji uviděla jsem si ji zamilovala. Je hodně aktivní a pořád by něco okusovala. Nejvíc se jí líbily moje ruce (je to dost vidět =D). No a trochu ohryzaný mám i nohy, protože nesnese, když je někdo rychlejší než ona =D.... Byla opravdu úžasná. Sežrala všechno. Pořád chodila ujídat prasatům =D. No jinak jsme samozřejmě byli na různých výletech, ale to pro vás asi nebude nic zajímavýho...Možná tak kostnice... Tam se mi líbilo...
Tak jsem zas tu a pokusím se zapracovat na novém designu... Problém ale je, že v neděli odjíždím minimálně na týden pryč, takže nevím, jestli to stihnu do zítřka...

Hoblinka na zahradě

28. července 2009 v 18:22 | Hryzalka |  Události
Včera byla Hoblinka poprvé na zahradě =)
Vzala bych ji ven už dřív, ale bála jsem se, aby mi neutekla, protože nebyla ochočená.
Teď už je ale podlemě dost ochočená. Sice je pořád rychlá a snadno mi vyklouzne, ale už se nechá chytit a neutíká tolik ode mě =D. Prostě je to šikulka, zvykla si dost rychle =)
No na zahrádce nebyla posekaná tráva, takže jsem se dost bála, aby mi teutekla, protože v tý trávě nebyla vůbec vidět. Udusala jsem tedy kousíček a tam jsem ji nechala běhat. Bylo to celkem v pohodě, až na to příšerný vedro.
Fotila jsem i fotky na nový design (už mám dost jasnou představu, jak to udělám), ale Hoblince už asi bylo vedro, protože jsem to fotila na sluníčku, takže jsem vyfotila jen pár fotek a pak jsem ji nechala běhat ve stínu.
No a Lilinka byla samozřejmě taky venku a samozřejmě taky pózovala na nový design, ale mám dost složitou představu, takže ani s Lili to nebylo jednoduchý, ale s Lili už jsme přecejen sladěný, takže se nám něco málo podařilo, ale nechám to jako překvápko =)

Dort - plněný rohlík

26. července 2009 v 13:00 | Hryzalka |  Recepty

Budeme potřebovat:
Rohlík
Ovocný jogurt
Jablko
Postup:
Nejprve uřízneme rohlík na požadovanou délku a vydlabeme. Uřízneme plátek jablka o stejném poloměru, jako rohlík a postavíme na něj rohlík.
Rohlík naplníme jogurtem a jablkem nakrájeným na kostičky.
Pak už jen stačí dozdobit.

Oslava

25. července 2009 v 16:48 | Hryzalka |  Události
Je to vlastně dost dávno, co měla Lili narozeniny. Bylo to 22.5 =D. Njn, jenže já jsem v těhle ohledech hrozná. Nikdy si nepomatuju žádné datum. Sotva si pomatuju kolikátého má narozeniny múj táta natož, abych si pomatovala všechny své přátele a zvížátka. Někdy je to fakt na zabití. Dost často se cejtim hrozně trapně, když vím, že má mít někdo brzo narozeniny a já se každý den ptám, kdy to bude =D. A největší trapas je, když na to nakonec stejně zapoměnu =D

S Lili to bylo tak, že jsem se měsíc před tím dívala, kdy to bude a pak se mi to prostě vykouřilo z hlavy. Vzpoměla jsem si asi po týdnu, ale neměla jsem čas dělat nějakou oslavu a navíc jsem s tím ani nepospíchala, protože už bylo stejně dávno po narozeninách.
Odkládala jsem to tak dlouho, dokud nepřišel den Lupínkových narozenin (ten si prozměnu pomatuju až příliš dobře). Rozhodla jsem se, že v ten den by bylo příhodné udělat alespoň dort. Jednak tak připoměnout Lupínka a také jsem měla konečně dobré datum, které už něco znamená a které se nedá jen tak s mávnutím ruky odložit.
Pak do toho ještě přišel příjezd Hoblinky a já si řekla, proč to nespojit i s jejím příjezdem, takže se to stejně o jeden den posunulo, ale jeden den, to už je nic. Kvůli Hoblince jsem byla ochotná to udělat a také jsem věděla, že na oslavu budu mít mnohem větší chuť.

Takže jsem udělala dortík- samozřejmě bez svíček, protože jsem neslavila jen jednu konkrétní věc a navíc Lili byl rok Lupínek by měl dva a Hoblinka ani jeden, takže by se to vážně nehodilo- no a pustily jsem se do oslavy.
Fotky už jste možná viděli, protože sjem je zveřejnila v předešlém článku, ale jestli ne, tak stačí kliknout na odkaz ZDE.

Mám křečka Hoblinku

22. července 2009 v 13:00 | Hryzalka |  Novinky
Včera ráno jsem si jela pro nového křečka =)... Narodila se 21.6 mezi 1800 a 1900. Z vrhu o 5 mláďatech(původně jich bylo 7).
Je to dcerka Pilinky. No a kdybyste náhodou stále nebyli v obraze, tak Pilinka je liliina dcera zprvního vrhu. Přiložila jsem fotku hned pod tento odtavec. Na té fotce je ještě malé křečátko (alespoň uvidíte tu podobu s Hoblinkou)
Dlouho jsem přemýšlela nad jménem... měla sjem připravenou polly, ale rpotože se mi to líbí,a le nehodilo se to k ní.. Tak jsem vymyslela třebas ještě Julie [:Džulí:],a le to mi vadí, že se to píše, jako Julie... Když jsem ji doma pozorovala napadla mě spousta kravin, jako třeba Žbrdlinka =D... Noa le dost se k ní hodí jména, jako Hryzalka, Hryzka nebo Hoblinka. No Hryzalku už jsem měla, takže jsem to zavrhla a Hryzka je až moc podobný... No tak to bude nejspíš Hoblinka po prababičce =)... Sice svojí Prababičce není vůbec podobná, ale prostě mi to k ní tak nějak pasuje =)
Předali jsme si ji v Praze. Pak jsme jely domů a doma jsem ji dala do klece. Pozorovala jsem ji a rovnou jsem fotila. Musim podotknout, že to jsou první fotky od úprté Ferdy. No a možná mě focení zas chytlo! Sice jsem foťák vzala do ruky jenom, abych si pak nevyřítala, že jsem první den nezdokumentovala, ale prostě mě to tak nějak bavilo. Párkrát jsem si ji vzala do ruky. není to zrovna klidnej křeček,a le nebála se mě. Je prostě hyperaktivní,a le s ochočováním nebude problém =). Pomatuju si, jaké to bylo s Hryzalkou. Ta pištěla už když se otevřely dveře od klece. Hoblinka je v pohodě. Sice není ochočená, ale už jsem si s ní hrála. Přebíhala z ruky na ruku atd.. No a dokonce mě už dvakrát počůrala =D... Pokaždé to bylo, když běhala z ruky na ruku =D... No a dokonce byla už i u oslavy. Slavyly se hodně opožděně Lilinky narozky. No slavily jsme rovnou i Hoblinčin příjezd a zavzpomínaly na Lupínka, protože by měl včera taky narozeniny.
Více fotek najdete ZDE
přednastaveno

Lupínek umřel

21. července 2009 v 17:48 | Hryzalka |  Novinky
Stalo se to 24.6.09

Nejvíc mě na tom mrzí, že jsem vůbec nebyla doma. Sice bych si toho určitě stejně nevšimla, protože umřel večer a naprosto bez varování, ale stejně je mi to líto ='(. Byla jsem totiž na tři dny v Českém ráji. Bylo to tam úžasný, ale když jsem přijela domů a zjistila jsem to, tak jsem se málem zhroutila. Bylo to hrozný....

On prý ještě ten den byl v naprostý pohodě. Normálně všechno spapal a choval se normálně. Byl jenom tlustý, takže jsem z toho vyvodila, že to musel být infarkt.

Ze všeho nejvíc mě děsí vzpomínka na to, když jsem ho pohřbívala... měl totiž jedno očko otevření.... Mám to doteď před očima...
Fakt jsem se z toho málem složila, protože to bylo tak brzo po Ferdíkovi ='(... A navíc to bylo to poslední, co mi připomínalo jaký byl Ferdík a Hryzalka... Když už tu nebyl, tak jsem cejtila hroznou prázdnotu, jako kdybychv tý chvíli ztratila všechny tři....

Pořád vzpomínám na to, jaký byl, když byl malý ='(.. Pomatuju si jak, před dvěma rokama právě včera jsem ho našla v pelíšku u Hryzalky. Njn včera už by mu byly dva roky ='(... Bohužel se toho nedožil ='(
Moc mě mrzí, že jsem od Ferdíkopvy smrti nevyfotila ani jednu fotku.... Lupínkovy poslední fotky jsou stejně staré, jako Ferdovy....Ale aspoň je na nich nádhernej..... Není to jako třeba Hryzalky nebo Ferdovi poslední fotky, kde už bylo vidět, že na tom nebyli zrovna dobře... Poslední a první fotku jsem přiložila.

Vracím se!

21. července 2009 v 17:02 | Hryzalka |  Připomínky
Snad už se konečně vracím =D.... Asi se ptáte, proč jsem se na to tady vykašlala. No důvodů je víc.
Za prvý už mě to prostě nebavilo a vlastně ani teď nevim, jestli mě to bude bavit.
Za druhé jsem se totálně odnaučila zapínat počítač. Dřív jsem si aspoň vyřizovala poštu, ale teď zapínám, jenom, když je to nutný. Mám spoustu jiných věcí na práci a když mám volno, tak se mi na PC fakt nechce.
Za třetí jsem hrozně líná všechno dohánět. Zjišťovat co se stalo novýho u mých SB apod.. Je to prostě lenost, protože když vidim, jak jsem to dlouho nezjišťovala, tak se mi z toho udělá tak trochu blbě a radši to odložim =D.
No a za čtvrté je tu ten největší důvod, kvůli kterému jsem už nechtěla vůbec psát, ale teď už jsem se z toho jakž takž dostala a už je tu i spousta dobrých zpráv. O tomhle třetím důvodu napíšu hned další článek.

Doufám, že to tu dám aspoń trochu dohromady... Asi to už nikdy nebude ono... už nikdy tu asi nebude návštěvnost 1000 návštěv za týden =D... Ale o tom už ani nesnim =D